Auto-Created-3
15 Mart 2024 ( 35 izlenme )
Reklamlar

Bakan Şimşek'in ağzından verilen "ÖTV ve KDV'de artış olacak" iddiası asılsız çıktı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan "Gerekirse kura müdahale edilecek, ÖTV ve KDV'de artış olacak" şeklindeki iddiaların doğru olmadığını belirtti. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in böyle bir açıklama yapmadığını ve spekülatif haberlere itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı.

Ankara'da basına kapalı bir toplantıda Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in oda ve borsa başkanları ile iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldiği belirtilen açıklamada, Şimşek'in kura müdahale edileceği veya ÖTV ve KDV'de artış olacağı şeklindeki iddiaların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Açıklamada, "Yetkili kişi ve kurumların açıklamaları dışında yapılan spekülatif haberlere itibar edilmemelidir" uyarısı yapıldı.

Bu açıklamanın yanı sıra, daha önce Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yaptığı bir açıklamada da KDV ve ÖTV'de artış olmayacağını belirterek, vergi artışlarının tekrarlanmayacağını ve önümüzdeki dönemde daha adil vergi sistemi konusunda ciddi adımlar atılacağını ifade etmişti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Amazon yüzlerce çalışanını işten çıkarıyor Temmuz 2021'den bu yana en güçlü üretim artışı Dolar/TL 31,38'e yükselerek rekor kırdı, Euro/TL ilk kez 34'ü aştı Nişantaşı'nda dolaşan gençler kiralık dairenin fiyatını öğrenmek için aradılar ve duyunca şok oldula