Auto-Created-3
29 Ağustos 2023 ( 59 izlenme )
Reklamlar

Bakan Şimşek, ihracatçılara yönelik 1 milyar dolarlık kredi paketine kayıtsız kalmadı: 11 bankamızı tebrik ediyorum

Maliye ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ihracatçılara yönelik 1 milyar dolarlık kredi paketini hayata geçiren 11 bankayı tebrik ederek ihracatçılara mesaj gönderdi. Şimşek, "Refahın kalıcı olarak artması için ihracata öncelik vermeye devam edeceğiz. 2024 yılında enflasyondaki düşüş ve ekonomideki yapısal değişim hızlanacak. İç talebin yavaşlayacağı bir döneme gireceğiz. Firmalarımızın ihracata öncelik vermesi gerekiyor” dedi.

İhracatçıların krediye erişiminde yaşanan sorunların çözümü amacıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi ile 11 banka arasında 1 milyar dolarlık kredi protokolü imzalandı. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Garanti BBVA, Akbank, Yapı Kredi, QNB Finansbank, Denizbank, TEB, Odeabank iş birliğinde devreye alınan kredi paketi, ihracatçı firmalara maksimum 5 milyon dolar veya 100 milyona kadar düşük maliyetli ihracat yapma olanağı sağlıyor. TL. krediden yararlanabilir. Anlaşmayı sosyal medyadan aktaran Maliye ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, katılan 11 bankayı tebrik etti.


Bakan Şimşek konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Ziraat Bankası öncülüğünde ihracatçılarımıza yönelik 1 milyar dolarlık ek ihracat kredi paketini hayata geçiren bankalarımızı tebrik ediyorum.

“FİRMALARIMIZ İÇİN İHRACAT ÖNCELİKLİ OLMAK”

Kalıcı refah için ihracata öncelik vermeye devam edeceğiz. 2024 yılında enflasyondaki düşüş ve ekonomideki yapısal değişim hızlanacak. İç talebin yavaşlayacağı bir döneme gireceğiz. Firmalarımızın görevi ihracata öncelik vermektir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Böceklenmiş irmikle ilgili Oba Makarna'dan açıklama: İddialar gerçek değil Son Dakika: ABD enflasyonu Temmuz'da yıllık bazda yüzde 8,5 düşerek beklentilerin altında kaldı İran-İsrail gerilimi sonrası altın ve dolarda son durum İstanbul'da kentsel dönüşüm için “Yarısı Bizden” kampanyası: Kanun neler sağlıyor, uzmanlar finansman paketini nasıl yorumluyor?