Auto-Created-3
27 Haziran 2023 ( 81 izlenme )
Reklamlar

Bakan Işıkhan'dan “asgari ücret desteği” açıklaması.

Bakan Işıkhan'dan “asgari ücret desteği” açıklaması.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "400 TL olan asgari ücret desteğimizi önümüzdeki 6 ayda 500 TL'ye çıkarmaya devam edeceğiz" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Mardin ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan, yeni belirlenen asgari ücrete de değinerek, "Cumhurbaşkanımızın desteği ve Asgari Ücret Tespit Komisyonumuzun mutabakatı ile yeni ücreti yüzde 34 artışla net 11 bin 402 liraya çıkardık. 2022'nin ikinci yarısına göre yüzde 107 artış. 2002'den 2023'e. Nominal olarak 61 kat, reel olarak yüzde 312 civarında artış sağladık.

400 TL olan asgari ücret desteğimizi önümüzdeki 6 ay boyunca 500 TL olarak uygulamaya devam edeceğiz. Buradan bir kez daha tüm ülkemize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bakan Işıkhan, enflasyonun çok üzerinde bir toplumsal payla emeği ve enflasyonu baskılamama kararlılıklarını bir kez daha ortaya koyduklarını vurgulayarak, "Şartlar ne olursa olsun milletimizin yanında olduğumuzu tek bir tavırla beyan ettik ki bu da tekabül ediyor. anlayışımıza göre.” refah devletinin. Toplumun tüm kesimlerinin de yanında olmaya devam edeceğiz.

Bu anlayışla her alanda yaptığımız yatırımlarla tüm illerimizi güçlendirdik ve güçlendirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mevsimlik İşçilerin Hakları Nelerdir? Petrol fiyatları son 4 ayda zirve yaptı! Yeni akaryakıt zamları Gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın vereceği birbirinden önemli mesajlarda MTV ve Gelir Vergisi ödemeleri için son 1 hafta! Ödemeyenler %2,5 Gecikme faizleriyle karşı karşıya kalacak!