Anasayfa
16 Nisan 2024 ( 29 izlenme )
Reklamlar

Ulusal Süt Konseyi, çiğ süt tavsiye fiyatına zam yaptı

Ulusal Süt Konseyi (USK), çiğ süt tavsiye fiyatını belirledi ve 1 Mayıs'tan itibaren geçerli olmak üzere üreticilere litre başına net 14,65 lira ödenmesine karar verdi.

USK'nın internet sitesinde yapılan duyuruya göre, çiğ süt tavsiye fiyatı belirlendi ve bu fiyat, çiğ süt desteği hariç olmak üzere üreticinin eline geçecek şekilde hesaplandı. Yüzde 3,6 yağ ve yüzde 3,2 protein içeriğine sahip çiğ inek sütünün tavsiye satış fiyatı olarak bu miktar belirlendi.

Ayrıca, sütün yağ ve protein oranlarındaki her bir 0,1'lik değişim için litre başına 22 kuruşluk bir fark uygulanacak. Üreticilerin soğutma, nakliye ve diğer günlük giderlerini karşılamaları durumunda, bu ek masraflar da üreticiye ilave olarak ödenecek.

Bu kararın ardından, çiğ süt tavsiye fiyatı, maliyetler ve piyasa koşulları göz önünde bulundurularak gelecekte yeniden değerlendirilecek ve güncellenebilecek.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kenen bir şey dememek için zor tuttu kendini! CHP'li Öztrak: Hükümetin belirlediği yeni asgari ücreti eleştirdi. 2023 yılı TBMM ek bütçesi, Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda onaylandı. Çin’de çok zengin bir iş adamı öldüğünde bankadaki 1.9 milyar dolar parası eşine kaldı. Eşi de adamın şoförüyle evlendi. Şoför şu şekilde söyledi..