Auto-Created-3
27 Mart 2023 ( 68 izlenme )
Reklamlar

Bakan Bilgin'den 3. Asgari ücret artışı sorusuna yanıt: Şu anda gündemimizde yok, Aralık'ta değerlendireceğiz.

Bakan Bilgin'den 3. Asgari ücret artışı sorusuna yanıt: Şu anda gündemimizde yok, Aralık'ta değerlendireceğiz.

Asgari ücretin Temmuz ayında yapılan zamla 5.500 TL'ye yükselmesinin ardından, artan hayat pahalılığı nedeniyle üçüncü zam çağrıları yapılmaya başlandı. 

Dünkü kabine toplantısının ardından konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3. zam konusunun şu anda gündemlerinde olmadığını ancak Aralık ayında tekrar görüşüleceğini belirtti.

2022'de asgari ücrete ikinci bir zam yapılırken, kamuoyu üçüncü zamdan bahsediyor. Asgari ücrete Ocak ayında yapılan yüzde 50'lik zam sonucunda ücret 4.253 TL'ye, işverene maliyeti ise 5.879 TL'ye yükseldi.

Asgari ücret Temmuz ayında 5.500 TL oldu
Bu kez gözler Temmuz'a çevrildi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın asgari ücretin yüzde 30 artışla 5 bin 500 TL olduğunu açıklamıştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN YENİ YIL İŞARETİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temmuz'dan sonra üçüncü artışı beklerken vatandaşlardan sabır ve destek beklediğini belirterek, "Umarım yeni yılın başında bu tabloyu yeniden değerlendirip gereğini yaparız" dedi. "

"GÜNDEMİMİZDE YOK"
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki kabine toplantısının ardından soru sorulan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de konuyla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Vedat Bilgin, 3. zam konusunun şu anda gündemlerinde olmadığını ancak Aralık ayında tekrar ele alınacağını açıkladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Piyasalar Gözü Amerikan Merkez Bankasına Çevirdi Bugün Faiz Kararları Açıklanacak Yaklaşan bir başka büyük zam daha! Motorin Fiyatı 30 lirayı bulacak Bulgarlar İlaç için Tekirdağ’a Akın Etti Paraları Türk lirasını 7 ye katladı! Bulgarlardan sonra onlarda sınır şehrine akın etmeye başladılar.