Auto-Created-3
25 Şubat 2024 ( 37 izlenme )
Reklamlar

37. Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesi İstanbul'da gerçekleşti

Lob'in International tarafından düzenlenen ve Uluslararası Diplomatlar Birliği tarafından desteklenen 37. Uluslararası Tüketici Kalite Zirvesi, İstanbul'da gerçekleşti.

Zirve, 23 Şubat'ta ShangriLa Bosphorus'ta düzenlendi ve birçok ülkenin bakan düzeyinde temsilci gönderdiği önemli bir etkinlik oldu. Tüketici haklarının yanı sıra insan hakları ve ülkelerin güvenlik sorunları gibi konular da ele alındı.

Zirvenin açılış konuşmasını yapan Lob'in International Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Ustaoğlu, tüketicinin korunması ve bilinçlenmesi için uluslararası alanda 37 yıldır çalışmalar yaptıklarını vurguladı. Ayrıca marka ve kalite konularına da değinen Ustaoğlu, zirveye katılan kurum ve kuruluş temsilcilerine teşekkür etti. Fahri Ustaoğlu ayrıca, "İnsan tüketerek mutlu olan varlıktır. Tüketmek, üretmenin birinci şartıdır." diyerek tüketici haklarının ekonomik özgürlük açısından da önemine değindi.

Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürü Hakan Öztatar ise yaptığı konuşmada tüketici hakkının bir kul hakkı olduğunu vurgulayarak, Türk toplumunun tüketici haklarının korunması konusunda Ahi teşkilatıyla 1500 yıldır gerekli tedbirleri aldığını belirtti.

Zirveye katılan İstanbul Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Hüseyin Nail Anlar, ticarette ilerlemenin kaliteden geçtiğini ve kalitenin tüketicinin vazgeçilmez hakkı olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Aygün Attaroğlu ise yaptığı konuşmada, tüketici haklarından ve kaliteden bahsedebilmek için öncelikli olarak barıştan bahsetmenin önemine değindi. Attaroğlu, güvenliğin ulusların ayakta kalabilmesi için vazgeçilmez bir unsur olduğunu belirtti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Kurum Açıkladı: " 30 Bin Konut için Projelerimiz Başladı" Bakan Nebati: "Güvenin perçinlenmesini bekliyoruz" Yarısı bizden kampanyası çok ilgi gördü Büyükhanlı Holding'in varisi Cem Büyükhanlı, Bebek'teki evinde ölü bulundu