Auto-Created-3
08 Mart 2023 ( 76 izlenme )
Reklamlar

Arjantin banknotları koyacak bir yer bulamıyor!

Arjantin banknotları koyacak bir yer bulamıyor!

ABD basınında yer alan haberlere göre Arjantin'deki bankalar hızla değer kaybeden ulusal banknotları depolayacak yer bulamıyor.

Brezilya'dan sonra Güney Amerika'nın ikinci büyük ekonomisi olan Arjantin'de enflasyon 31 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 100'e yaklaştı.


Dünyanın en enflasyonist ülkelerinden biri olan Arjantin'de bankalar hızla değer kaybeden Arjantin pezosuna yatırım yapacak yer bulamıyor.

Habere göre Banco Galicia ve Banco Santander bankaları, ulusal banknotları saklamak için yeni kasalar kurmak zorunda kaldı.

Bankacılık sektörü kaynaklarından edinilen bilgiye göre Banco Galicia, 2019'dan bu yana sahip olduğu iki kasaya 2022'de sekiz nakit kasa daha ekledi ve önümüzdeki aylarda iki kasa daha kurmayı planladığı bildirildi.

Arjantin son yıllarda ekonomik krizin yol açtığı istikrarsızlıkla mücadele ediyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yerli otomobil TOGG'a yeni destek! Son dakika: Atama kararları resmi gazetede! SGK, AFAD ve İŞKUR başkanlarının isimleri değişti Yılın ilk enflasyon verisi açıklandı: Yıllık enflasyon TÜİK'e göre yüzde 65, ENAG'a göre ise yüzde 129. İstanbul'daki düğün sektörü Salı gününün resmi tatil olmasını istiyor