Auto-Created-3
30 Ocak 2024 ( 56 izlenme )
Reklamlar

CHP Milletvekili Murat Çan'dan şoförlere ehliyet affı talebi

CHP Samsun Milletvekili Murat Çan, şoförlerin ehliyet affı talebinde bulunarak, insan canına kast etmeyen, yaralamaya sebep vermeyen ve madde bağımlısı olmayan şoförler için bir defaya mahsus ehliyet affı uygulanmasını istedi.

Çan, ehliyet affı talebinde bulunan şoförleri hatırlatarak, bu kapsamda insan canına kast etmeyen, yaralamaya sebep vermeyen ve madde bağımlısı olmayan şoförler için geçerli olacak bir ehliyet affının hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Ayrıca Çan, marketlerdeki 700 farklı ürüne yapılan zamla birlikte, iktidarın sessiz kaldığını ifade etti. Akaryakıt zamlarının şoför esnafını olumsuz etkilediğine de değinen Çan, şehir içi ve şehirlerarası ulaşım ile taksi tarifelerine yapılan zamların, şoför esnafını suçlu gibi gösterdiğini ancak aslında birçok ulaşım ürününe yapılan zamların da şoförleri zor durumda bıraktığını vurguladı. Şoförlerin ehliyet affı taleplerini dile getiren Çan, bu taleplerin dikkate alınmasını ve insan canına zarar vermeyen şoförler için özel bir affın hayata geçirilmesini istedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kurt Korumalı Mevduat 1,5 trilyon lirayı aştı Milyonlarca emeklinin beklediği Maaş takvimi netleşti! Benzinin litre fiyatına 2 lira 30 kuruş, motorinin litre fiyatına 2 lira 17 kuruş zam Çalışma Bakanlığı, 2023 yılı için asgari ücretin belirlenmesi için araştırma başlatıyor.