Auto-Created-3
13 Şubat 2024 ( 24 izlenme )
Reklamlar

ABD Senatosu, Ukrayna, İsrail ve Tayvan'a 95,3 milyar dolarlık yardım paketini onayladı

ABD Senatosu, Ukrayna, İsrail ve Tayvan'a toplamda 95,3 milyar dolarlık yardım paketini onayladı. Oylamada 70 senatör "evet", 29 senatör "hayır" oyu kullandı. Bu yardım paketi, söz konusu ülkelerin savunma ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. Ancak, ABD Başkanı Joe Biden'ın imza atabilmesi için önce Temsilciler Meclisi'nden onay alması gerekiyor.

Paketin içeriği şu şekildedir:

Ukrayna'ya, Rusya ile mücadelesine destek olmak amacıyla 60 milyar dolarlık yardım yapılacak.
İsrail'e güvenlik yardımı sağlamak için 14 milyar dolarlık yardım yapılacak.
HintPasifik bölgesindeki Tayvan ve diğer ABD müttefiklerine destek olmak için ise 8 milyar dolarlık yardım paketi bulunmaktadır.
Oylama öncesinde bazı Cumhuriyetçi senatörler, özellikle Ukrayna'ya yapılacak 60 milyar dolarlık yardıma karşı çıkarak, ABD'nin yurt dışındaki yardımlar yerine kendi iç sorunlarıyla ilgilenmesi gerektiğini savundular. Ancak, nihayetinde yardım paketi kabul edildi ve "evet" oyu verenler, Ukrayna'nın yalnız bırakılmasının Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i cesaretlendireceğini ve ulusal güvenliği tehdit edeceğini dile getirdiler.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Elon Musk dünya ile iletişimi kesilen Gazze için devrede! Starlink uydularını ücretsiz internet sağlamak için bölgeye gönderiyor Kendisinden olmadığından dolayı Çin'de yeni toplu testler başladı Temmuzda yapılacak ara zamdan sonra asgari ücret ne kadar olacak? İşte üzerinde durulan 3 formül