Auto-Created-3
06 Aralık 2023 ( 26 izlenme )
Reklamlar

Otomobil dolandırıcılarının yeni yöntemi: Depremde hasar gören araçların şaselerini kullanıyorlar

Otomobil dolandırıcılarının yeni taktiği, depremde hasar gören araçların şase numaralarını çalarak, çalıntı veya yurt dışından kaçak getirilen araçlara monte etmek. Bu yöntemle birçok vatandaş mağdur olurken, uzmanlar benzer şekilde şase numarası değiştirilmiş araçları tespit ettiklerini belirterek, araç almak isteyen vatandaşları uyarıyor.

6 Şubat depremleri sonrasında birçok araç enkaz altında kalarak hasar gördü. Bu durumu fırsat bilen otomobil dolandırıcıları, enkaz altından çıkarılan araçların şase numaralarını çalıntı veya yurtdışından kaçak getirilen araçların şase numaralarıyla değiştiriyor. Bu yöntemle dolandırıcılar, birçok vatandaşı mağdur ediyor.

Örneğin, Kocaeli'de yaşayan Fatih Mehmet Gündüz, temmuz ayında internet üzerinden satın aldığı bir aracın, polis ekipleri tarafından 4 ay sonra şase numarasının değiştirildiği gerekçesiyle el konulduğunu öğrendi. Aracını muayene ve eksperden geçirmesine rağmen mağdur olan Gündüz, dolandırıcıların bu yöntemiyle başkalarının da mağdur olmamasını istiyor. Uzmanlar, araç almak isteyen vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Belirtileri değişti mi. Yeni Belirtileri Neler Ticari müşterilerden şikayetler gelmeye başladı açıklaması İŞTE İLK RAKAM >> Bakan Özhaseki'den İstanbul'da kentsel dönüşümü hızlandıracak yeni düzenleme sinyali: Yetersayı yüzde 50'ye düşürülecek