Auto-Created-3
30 Mart 2023 ( 73 izlenme )
Reklamlar

25 metrekarelik harabe evi 3.500 TL'ye kiraya vermek isteyen ev sahibi, şunları söyledi: 34 kişi rahatça yaşayabilir.

25 metrekarelik harabe evi 3.500 TL'ye kiraya vermek isteyen ev sahibi, şunları söyledi: 34 kişi rahatça yaşayabilir.

İstanbul Eyüpsultan'da yaklaşık 25 metrekarelik bir odaya 3 bin 500 lira kiralamak isteyen Veli Budanmış, sosyal medyada gördüğü tepkilere yanıt verdi. Budanmış, “Emlakçının hemen arayacağını bilmiyordum. Eski durum kötü ama boya ve badanayı biz yaptık, çok para harcadık. Bu ücret bir kişi için çok fazla ama 34 kişi kalabilir” dedi. 25 metrekarelik bir alanda 34 kişinin nasıl yaşayabileceği soru işareti yarattı.
Eyüpsultan ilçesi Düğmeciler Mahallesi'ndeki bir ofisten dönüştürülen yaklaşık 25 metrekarelik alana 3.500 TL'lik kira duyurusu sosyal medyada gündem oldu. İlanı görenler bu ev için istenen kiranın çok yüksek olduğunu söyledi.

"ÇOK MASRAFA GİRDİK"
Tepkilere neden olan oda sahibi Veli Budanmış, odanın eski durumunun kötü olduğunu ve bu şekilde kiralanamayacağını belirterek, "Burası 25 metrekare, mutfak, tuvalet ve bir odası var. Boya badana yaptırdık, çok masrafa girdik" dedi.

"EMLAKÇI TAMİRATI YAPMADAN ÇEKİP YAYINLAMIŞ"
Emlakçının ilanı erken vermesi nedeniyle odanın bakımsız, kötü halde göründüğünü ifade eden Veli Budanmış, "Oda 15 gündür ilanda. Resimleri emlakçı çekti. Kendisine 'Bu şekilde çekiyorsun ama, ben tamirata sokacağım burayı' dedim. Sosyal medyaya düştüğünden haberim yok. Eski hali evet kötü ama, ben emlakçının direk koyacağını bilemedim. O şekilde zaten verilmezdi. Genelde tek kişi için arıyorlar, onlara da ağır geldiği için tutmadılar. Şimdiye kadar 5 kişi aradı. Depo için isteyen de oldu. Biri, 'Kedi besleyeceğim' dedi, ona vermedim" dedi.