Auto-Created-3
26 Nisan 2023 ( 83 izlenme )
Reklamlar

Fahiş Kira Zammı Yapan Ev Sahiplerine Hapis Yolu Görünüyor

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, NTV'de katıldığı programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Temmuz'da süresi dolan yüzde 25'lik kira artışı sınırının uzatılacağını kaydeden Bozdağ, fahiş zam yapanların hapis ya da para cezasına çarptırılabileceğini açıkladı.
Bozdağ'ın konuyla ilgili açıklamaları şöyle:

"Bu süre uzatıldı. Bir yaptırım uygulama durumu var. Sadece bir hukuk davası açıyorsanız, o zaman bu dava sizin lehinize olabilir, ancak yaptırım uygulanırsa, hapis veya para cezası veya para cezası gibi bir yaptırım ise, insanların bu kurala uyma olasılığı daha yüksektir. Hassas davranıyorsunuz. 

Piyasa koşullarına aykırı bir durum söz konusu ise uygulama olabilir. Yeni dönemde bunu bir yaptırıma bağlayarak etkin bir şekilde yapacağız. 3 alternatif hazırladık; hapis, idari para cezası, adli para cezası olabilir. Öngörümüz Türk Ceza Kanunu'dur. Bu konuda yasal düzenleme yapılması gerekiyor” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

2023'te işveren sigorta primi yüzde 58 artırılacak! Belirlenen oranda artış olursaasgari ücret 8.690 TL olacak. Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD), Haziran ayı verilerini açıkladı Dizelden sonra benzinli motorlarda çok büyük bir artış var Yeni yıl yaklaşırken Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücret maratonu bugün başlıyor. İşte masaya yatırılan rakamlar