Auto-Created-3
06 Aralık 2023 ( 39 izlenme )
Reklamlar

Prof. Dr. Celal Şengör, maden açılmasına karşı çıkanları cahil ilan etti

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde düzenlenen "Eski Maden Sahalarının Doğaya Yeniden Kazandırılması" konulu panele katılan Prof. Dr. Celal Şengör, madenlere karşı çıkanları cahil ilan etti. Panelde, maden sahalarının doğaya kazandırılması konusu ele alındı. Şengör, madenlerin doğayı tahrip etmediğini, sadece doğanın yüzünü değiştirdiğini savunarak, "Maden açılmasın diyen sivri akıllıları rahatsız eden nedir, bir kere bunu tespit edeceğiz. Bunu tespit ettikten sonra yüzde 99.9 bakacaksınız, rahatsız olanlar zır cahildir." dedi.

İstanbul Teknik Üniversitesi'nde gerçekleşen etkinlik, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü kapsamında düzenlenmişti. Panelde eski maden sahalarının doğaya kazandırılma süreçleri ve planları ele alındı. Şengör, madencilik faaliyetlerinin doğayı tahrip etmediğini, sadece doğanın yüzünü değiştirdiğini savunarak madencilik karşıtlarını cahil olarak nitelendirdi. Ayrıca, "Maden açılmasın diyen sivri akıllıları rahatsız eden nedir, bir kere bunu tespit edeceğiz. Bunu tespit ettikten sonra yüzde 99.9 bakacaksınız, rahatsız olanlar zır cahildir." şeklinde konuştu. Şengör, çevrecileri "zır cahil grubu" olarak tanımlayarak, onları kovmalarını önerdi ve çevreciliği eleştirdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye, 2023'ün ilk 8 ayında deniz salyangozu ihracatından 11.6 milyon dolar kazandı 66 Yaşında ve Bu Yaşına Kadar Hiç Doktora Gitmedi! Nasıl mı? İZMİR’DE YAŞANAN HAYRETLİK OLAY 7.000'den fazla hemşire greve gitti!