Auto-Created-3
27 Şubat 2024 ( 27 izlenme )
Reklamlar

Yozgat'ta ucuz et kuyruğu Ramazan öncesinde arttı

Yozgat'ta Et ve Süt Kurumu satış mağazası önünde sabahın erken saatlerinde başlayan ucuz et kuyruğu, Ramazan ayı yaklaştıkça daha da arttı. Vatandaşlar, mağaza sayısının artırılmasıyla kuyrukların kısalacağını ifade etti.

Yozgat'ta bulunan Et ve Süt Kurumu satış mağazasının önündeki yoğunluk, Ramazan ayının hızla yaklaşmasıyla daha da arttı. Vatandaşlar, Yozgat'ta tek olan ve sabah saatlerinde açılan ESK satış mağazasına erken saatlerde sıraya girmeye başlıyor. Mağazada günlük yaklaşık 1.5 ton et satışı gerçekleştiriliyor. 

Mağaza önünde uzun kuyruklar oluşan vatandaşlar, bir kilo dana kıyma için 229 lira, kuşbaşı et için ise 259 lira ödüyorlar. Diğer yandan, kasaplarda aynı miktar et için 430 lira ile 450 lira arasında fiyat talep ediliyor. Kuyrukta bekleyen vatandaşlar, "Alabilirsek alacağız. Sıra gelirse alacağız, kalırsa, kalmazsa havamızı alacağız." şeklinde konuştular.

ESK satış mağazası önünde 23 kilo et alabilmek için sıraya gelen Hüseyin Selbes, "Her şeyin fiyatı arttı, çok pahalı. Bu nedenle kasaplara gitmek zorunda kalıyoruz, orada da fiyatlar çok yüksek. Burası daha hesaplı olduğu için tercih ediyoruz. İnşallah alabiliriz." dedi.

Emekli Ertuğrul Cankurtaran da "Buraya saat 7.20 gibi geldim. Ucuz et almak için bekliyoruz. İnşallah alabiliriz, fiyatlar daha uygun." şeklinde konuştu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısında TROY kart vurgusu: Kullanımı yaygınlaştırılacak 1.800 Personeli İşten Çıkarma Kararı Aldı Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), konut kredilerine yönelik yeni bir düzenleme getirdi Merkez Bankası rezervleri 32 haftanın en yüksek seviyesine çıktı