Auto-Created-3
06 Temmuz 2023 ( 119 izlenme )
Reklamlar

Meclis'e sunulan çanta önergede yer almadı! AK Parti emeklilerinden heyecanlandıran açıklama

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulan memur maaşlarına yapılan zammı içeren torba yasa tasarısında "emeklilik zammı" konusunun yer almaması tartışmaları da beraberinde getirdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, katıldığı canlı yayında konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak, 

"Enflasyon karşısında emeklilere sabit gelirlileri elimizdeki imkanlar ölçüsünde ezmemek bizim görevimiz. teklifte emeklilerin olmayacağı anlamına gelmiyor."

AK Parti 15 maddelik torba yasa tasarısını Meclis'e sundu. En düşük memur maaşı 22 bin 17 TL'ye, ortalama memur maaşı ise 25 bin 15 TL'ye yükseldi. Torba yasa tasarısında "emeklilik zammı" konusunun yer almaması çeşitli tartışmalara neden oldu. 

Gelişmeleri değerlendiren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, milyonlar için umut mesajı verdi: "Emeklilere sabit gelirleri enflasyon karşısında elimizdeki imkanlar ölçüsünde ezmemek boynumuzun borcudur. olmayacağı anlamına gelir."

"ÖNCELİĞİMİZ MEVCUT FIRSATLARA GÖRE ENFLASYONU BASTIRMAK DEĞİL"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CNN Türk'ün canlı yayınında Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı. Enflasyonun netleşmesinin ardından gözlerin çevrildiği memur ve emekli maaşlarına ilişkin de konuşan Hamza Dağ, "Şu anda seçimde verdiğimiz bir söz var. 

Enflasyon çıktıkça zam da ayarlandı. buna göre tüm kamu çalışanları için aynı oranda yapılmıştır. Teklifte emeklilerin olmayacağı anlamına gelmemektedir.Bu süreçte son dönemde yaşadığımız yüksek enflasyonu ezmemek önceliğimizdir, Eldeki imkanlara göre" dedi.

KURUMLAR VERGİSİ VE MTV ARTIRILDI

Kurumlar vergisi ve MTV zamlarıyla ilgili soruyu yanıtlayan Dağ, "2023'ün eki gibi duruyor. Bir deprem felaketimiz var, onun yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Bu anlamda yarayı sarmaya çalışıyoruz. iyileşme noktasını vatandaşlarımıza yansıtmadan bu süreci en verimli şekilde geçirmeye çalışıyoruz. dedi.

Meclis'e sunulan çanta önergede yer almadı! AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ.

"SİYASAL AĞAÇ DİKMEYİN"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ekonomi yönetimiyle ilgili açıklamalarına yanıt veren Dağ, "Hazine Bakanı'nı Kemal Bey dışında herkes tanıyor. 300 milyar doları bulacağımı söyledi. Siyasi olarak dikilen ağaç yok. ülkeye yarar." söz konusu.

MÜLTECİ POLİTİKASI

Türkiye'nin mülteci politikasını değerlendiren Hamza Dağ, "Gönder diyerek sonuç almak mümkün değil. Son 23 yılda önemli adımlar atıldı. Rusya ve diğer ülkelerle de tırmanma bölgesi." dedi.

ERDOĞAN'DAN YEREL SEÇİM TALİMATLARI

Yerel seçim hazırlıkları hakkında bilgi aktaran Dağ, "Strateji birimimiz kuruldu. 2021'in son aylarında stratejik bir yol oluşturduk. Çok faydalı olduğunu hissettik. Herkesin kendi fikrini ortaya koyması bize güzel sonuçlar verdi." Pandemi süreçlerinde bu politikalara ve seçim beyannamesine yansıdı. Daha önceki seçimlerden tecrübemiz var. Cumhurbaşkanımız talimatları hiç ara vermeden verdi. 31 Mart 2024'te yerel seçimler yapılacak. O süreçte bambaşka bir atmosfere giriyorsunuz. Her partinin değişmeyen bir seçim kitlesi var” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Merkez Bankası faiz kararı sonrası dolar ne kadar oldu? İşte kurda son durum Türkiye İstatistik Kurumu, “Yapı Ruhsatı İstatistikleri Rakamlarını Yayınladı" Hükümet yeni maaş zam teklifini memur ve memur emeklilerine sundu Haftaya yükselişle başlayan dolar yeniden 27 liranın üzerine çıktı.