Auto-Created-3
08 Nisan 2023 ( 63 izlenme )
Reklamlar

Yok Başkanından Müjde Geldi! Üniversitelere NFT ve Blockchain Bölümleri Geliyor

Yok Başkanından Müjde Geldi! Üniversitelere NFT ve Blockchain Bölümleri Geliyor

Üniversitelilere Yükseköğretim Kurulu başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’dan müjde geldi üniversitelere NFT ve Blockchain ile ilgili yeni bölümler getirileceğinin bilgisini verdi.  Erol Özvar “ bu konu ve temaları kapsayan bölüm ve ya programlar tasarlıyoruz “ dedi. Çeşitli ziyaretlerde bulunmak için Eskişehir’e giden YÖK başkanı Prof. Dr. Erol Özvar,  burada ki Türk Dünya Bilim, kültür ve sanat Merkezinde yaptığı söyleşide öğrenciler ile bir araya gelerek soru cevap şeklinde konuşmalarda da bulundu. Sohbet havasında yapılan soru cevaplı söyleşi de Erol Özvar öğrencilere müjdeyi vererek yeni bölümler ve projeler hakkında bilgiler verdi.

Dijital Dönüşümün Bir Parçası Olan Uzaktan Eğitim Hakkında da Konuştu

Öğrenciler ile soru cevap yapan Erol Özvar’a bir soruda Rus Dili ve edebiyatı bölümü öğrencisi Alperen tarafından dijital dönüşüm ile ilgili bir soru geldi. Özvar bu soruya yanıt vermeden önce salgına değinerek ciddi bir tecrübenin sonucunda olumsuz bir durum yaşanmadan salgın dönemini atlattıklarını söyledi. Salgından önce de var olan uzaktan eğitimin buna ek olarak daha yaygınlaştırılıp uygulandığını oransal olarak artış olduğunu belirten Erol Özvar aynı zamanda şu sözleri de sarf etti, “ üniversitelerimiz son 20 – 25 yılda fevkalade önemli bir adımlar attı. Dijitalleşme ile birlikte bütün süreçleri, dijital olarak takip edebilecek programları ve yazılımları kullanmaya başladılar. Uzaktan ve açık öğretim unsuru ile eğitim öğretim, dijital dönüşümün sadece bir parçası. Çok büyük bir parçası değil. Salgın esnasında biz müfredatın bir kısmını online yapılmasını sağladık. Dana önce de online vardı, oranı yükseltmiş olduk. İyi de oldu. Eğitim öğretim aksamamış oldu. Bütün üniversitelerde uzaktan eğitim öğretim işini geliştirmeyi hedefledik. Hepimiz ciddi bir tecrübe yaşadık. “ Diyerek önemli konulara değindi.

NFT ve Blockchain ile İlgili Program Müjdesi

Erol Özvar’a yöneltilen bir soru da NFT ve Blockchain’in üniversitelere gelecek mi gelmeyecek mi ile ilgili idi. Prof. Dr. Bu konu hakkında da şu sözleri söyledi. Özvar “ hakikaten son yıllardan en çok talep edilen, dünyada da en çok rağbeti bu alanlar görüyor. Açıkça söyleyebilirim en çok hoca ihtiyacı duyduğumuz bölümler bunlar. Aranızda bu alanlara ilgisi olan arkadaşlarımız var ise, hiç durmasınlar ve devam etsinler. Doğrudan bu konu ve temaları kapsayan bölüm ya da programlar tasarlıyoruz şu anda. “ dedi.

 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kamu bankaları ilk kez ev alacaklara düşük faizli kredi verecek! İşte detaylar Et ve Süt Kurumu zam açıklaması yaptı: Fiyatların istikrarı için gerekli araçlar kullanılacak TCDD, Aselsan'la 1.69 milyar liralık sözleşme imzaladı Bu geceden itibaren benzine ve motorine yine zam geliyor!