Auto-Created-3
11 Nisan 2023 ( 62 izlenme )
Reklamlar

Yine Zam! Benzin ve LPG’de Zam Yine Kapıda Biri 23 Lira Sınırına Yaklaşır İken, Diğeri ise 11 Lirayı Aşacak

Yine Zam! Benzin ve LPG’de Zam Yine Kapıda Biri 23 Lira Sınırına Yaklaşır İken, Diğeri ise 11 Lirayı Aşacak

Son zamanlarda sürekli benzine ve diğerlerine zam gelir iken, zam yine kapıda göründü zaman nedeni petrol fiyatlarında ki artış olur iken, benzinin litresine 1 lira 68 kuruş, LPG’ye ise 40 kuruş zam gelmesi beklenmektedir. Bu zam, sektör kaynakları tarafından verilen bilgiye göre pazartesi gününden itibaren geçerli olacağı bilgisini verildi. Bu zam sonrasında ise benzinin litresi 23 lira olur iken, LPG ise 11 liranın da üzerine çıkacağı tahmin edilmektedir. Brent petrolünde ki varil fiyatına gelen artışın etkisinden dolayı benzin fiyatlarına bir zam daha gelmesine neden oldu. Zam hafta başından itibaren kendini gösterecek.

Benzin Fiyatı 23 Liraya Kadar Ulaşacak

Önceki zamlarda benzine gelen fiyat artışından sonra 21 Lirayı geçen benzinin litresi şimdiki gelen zam sonrası 23 lira ya kadar çıkacak. LPG de ise yine artış yaşanacak ve litre fiyatı 11 liranın da üzerine çıkacak.

Benzin ve Lpg’nin Litresi Kaç Lira Olacak Merak Konusu

Zamlar sonrasında illere göre fiyat değişken olmak ile beraber İstanbul ilinde benzin listesi 21 lira 12 kuruştan satışta olan benzinin litresi 22 lira 80 kuruş olacak. Ankara ve İzmir illerinde benzin fiyatı 21 Lira 24 kuruş iken, 22 Lira 92 kuruş olacak. LPG’de durum yine İstanbul’da LPG litresi 10 Lira 93 kuruştan 11 Lira 33 kuruşa yükselecek. Ankara’da ise LPG’nin litresi 10 Lira 98 kuruştan 11 Lira 38 kuruşa, İzmir’de ise 10 Lira 76 kuruştan 11 Lira 16 kuruşa yükselecek.

Epgis Artık Fiyat Değişimi Yapmıyor

Epgis, eskiden akaryakıta gelen zam bilgilerini resmi olarak açıklar iken, EPDK tarafından suç duyurusunda bulunulmasından dolayı artık zam ve indirim haberlerine yönelik paylaşımda bulunmamaya başladı. Bu sebepten dolayı artık güncel fiyat listesini paylaşan bir kurum kalmadı.

Akaryakıt Fiyatları Nasıl Hesaplanır

Akaryakıt fiyatları Akdeniz piyasasında ki işlenmiş ürün fiyatları ortalaması ile dolar kurunda yaşanan değişimler baz alınarak petrol rafinerileri tarafından hesabı yapılmaktadır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

El koyduk BAKIN BİZİ NASIL KANDIRMIŞ TÜM FOYASI ORTAYA ÇIKTI >>>>>> Fed’in takip ettiği enflasyonda yeni rekor Hangi EYT'liler Emekli Olabilecek?