Auto-Created-3
17 Ocak 2024 ( 28 izlenme )
Reklamlar

Yılın ilk kabinesi bugün toplanıyor! Masada emekliye ek zam başlığı var

Yeni yılın ilk Kabine toplantısı bugün gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yapılacak toplantının ana gündem maddeleri, emekli maaşlarına yapılacak ek zammın yanı sıra Suriye ve Irak'ın kuzeyi ile yurt içinde terör örgütü PKK'ya yönelik devam eden operasyonlar olacak.

Kabine toplantısının gündeminde emekli maaşlarına yapılacak ek zammın yanı sıra enflasyon ve fahiş fiyatla mücadele için atılacak ilave adımların görüşülmesi bekleniyor. Ayrıca, Türkiye'nin terörle mücadele operasyonları, özellikle Kuzey Irak'ta gerçekleşen PençeKilit Harekatı sonrasında alınan kararların değerlendirilmesi ve terörle mücadele operasyonlarının durumu toplantının gündeminde yer alacak.

Emekli maaşlarına yapılacak ek zammın, en düşük emekli aylığını da içeren düzenleme için Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın koordinasyonunda ilgili bakanlıkların yürüttüğü çalışmanın da toplantıda ele alınması bekleniyor. Bu konuda alınacak kararlar, kamuoyuna duyurulacak ve Meclis'e sunularak yasalaşması için adımlar atılacak.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü gerçeği açıkladı Dış Ticaret Açığında Büyük Artış Başkentray, Marmaray, İZBAN ve Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metrosu 29 Ekim'de ücretsiz hizmet verecek Kur korumalı mevduattan çıkış: Yeni düzenlemelerin sonuçları ne olabilir?