Auto-Created-3
05 Ağustos 2023 ( 88 izlenme )
Reklamlar

Vali Davut Gül: Düzensiz göç yakında İstanbul'un gündeminden kalkacak

Vali Davut Gül: Düzensiz göç yakında İstanbul'un gündeminden kalkacak

İstanbul Valisi Davut Gül, "Suç işleyen her yabancıyı yüzüne bakmadan sınır dışı edeceğiz. Düzensiz göç kısa sürede İstanbul'un gündeminden kalkacak" dedi.

Vali Davut Gül, İstanbul Valiliği'nin düzenlediği basın toplantısında düzensiz göçmenler hakkında konuştu.

Gül, "Düzensiz göç kısa sürede İstanbul'un gündeminden düşecek. Suça bulaşan yabancıyı yüzüne bakmadan sınır dışı edeceğiz.” dedi.

Gül, "İstanbul'a gelenlerin bir kısmı yatırım amaçlı, bir kısmı eğitim amaçlı geliyor. Hangi milletten olursa olsun onu kendi ülkesine göndereceğiz" dedi.

"Ticaret erbapları kontrol altında"
Gül, yabancılar için oturma izninin kapsamı hakkında da bilgi verdi:

“Birisi İstanbul'da yaşamaya karar verdi, buna izin verildi. ne yapacak izin verilir. Bu ne anlama gelir? Anlamı: Harekete geçeceğim” dedi. Yapan kişi ne kadar vergi verdi, kaç kişi istihdam etti? Bir kişiye iki yıl ticaret yapmasına izin verilmişse ve bu süre içinde bu amaçlarını yerine getirmemişse, iki alternatif vardır. Ticaret emri veremedi, yenilemiyoruz. Ticaret emri oluşturdu ama kayıtsız çalıştı, onu da uzatmıyoruz."dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İbretlik Hikaye: Hukuk Fakültesi İBRETLİK OLAY! KABİR BAŞINDA Cumhurbaşkanı Erdoğan: Asgari ücret artışı konusunda öncekilerden tamamen farklı bir hazırlık içindeyiz Merkez Bankası rezervleri 31 haftanın en yüksek seviyesine çıktı!