Auto-Created-3
02 Mart 2023 ( 124 izlenme )
Reklamlar

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, çöpe atılan domates ve salatalık görüntülerinin sosyal medyada ortaya çıkması üzerine il Ticaret Müdürlüğü'nün soruşturma açtı

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, çöpe atılan domates ve salatalık görüntülerinin sosyal medyada ortaya çıkması üzerine il Ticaret Müdürlüğü'nün soruşturma açtığını açıkladı.  Gazipaşa Yaş Sebze ve Meyve Müstahsilleri Derneği Başkanı Hamdi Fidan, ürünlerin böcek öldürücü olduğu ve insan sağlığına zarar verebileceği konusunda yaptığı açıklamalarda bulundu.

 Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Antalya'da boşaltılan domates ve salatalıkların fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaştı.  Bakan Muş, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını belirterek, vatandaşların tacize uğradığının tespiti halinde gerekli tedbirlerin alınacağını söyledi.

 Bakan Muş konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

 "Domates ve salatalık dökümünün sosyal medyada paylaşılmasının ardından Antalya İl Ticaret Müdürlüğümüz derhal soruşturma başlattı.  Vatandaşlarımızı taciz etmeye yönelik bir fiilin ortaya çıkarılması halinde en ağır idari ceza bakanlığımızca uygulanacaktır.”

 "ÜRÜNLER BÖCEKLİYDİ"
 Gazipaşa Yaş Sebze ve Meyve Satıcıları Derneği Başkanı Hamdi Fidan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, çöpe atılan ürünlerin insan sağlığına zarar verecek durumda olduğunu söyledi.  Fidan, “Yenilebilir ürünleri zaten değerlendiriyoruz.  Masaya konulamayan ürünleri koyduğumuz topluluk kapları da var.  

Akşamları çöpler atılır.  Sonuç olarak oradaki ürünlerin böcek öldürücü olduğunu ve masaya konulamadığını görüyorsunuz.  Kimse bir kilo sebze ve meyveyi çöpe atmaz.  Yapılabilecek hiçbir şey yok.  Gazipaşa'daki ürünün tamamını atarsanız piyasaya etki edemezsiniz.  Bugün Fethiye'den Hatay'a domates üretiliyor.  İstersen Gazipaşa'da yetiştirme ama yine de piyasayı etkileyemezsin.” Yiyebiliyorsa, bu ürünleri sofraya koyabiliyorsa, buluşmaları şartıyla sunmaktan mutluluk duyarım. çantamdan .Bu ürünler böcek.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İki Gündür Akaryakıta Gelen Zamlar İle Benzin 25 lira, Motorin İse 24 lirayı Aştı Torba yasada dikkat çeken akaryakıt detayı! Benzin ve motorine ÖTV zammı geliyor Akaryakıta Yeni Zam! Bir litre LPG 16 lirayı geçecek Temassız kartlarla ödeme yapanlar dikkat! yeni limitler belirlendi