Auto-Created-3
16 Aralık 2023 ( 38 izlenme )
Reklamlar

Merkez Bankası Başkanı Erkan bile yüksek kiralardan şikayetçi

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, İstanbul'daki yüksek kira fiyatlarından şikayetçi olduğunu belirtti. Erkan, İstanbul'da kiraların Manhattan'dan daha pahalı olduğunu ifade ederek, "İstanbul, Manhattan'dan pahalı olur mu? Biz İstanbul'da ev bulamadık. Müthiş pahalı. Annemlere yerleştik, onların yanında kalıyoruz." dedi.

Erkan'ın sözleri, Türkiye genelinde özellikle büyükşehirlerdeki konut kira fiyatlarının artışı ve bu durumun vatandaşlar üzerindeki etkileri konusundaki genel bir endişeyi yansıtıyor. Özellikle İstanbul gibi büyük metropollerde, yüksek kira fiyatları, gelir seviyesi düşük olan bireylerin geçimini zorlaştırabilir.

Erkan, kira sorununun çözümü için arz eksikliği ve ucuz finansmanın yanı sıra sosyal konut arzının artırılması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin özgünlüğüne dikkat çekerek kiralardaki artışın özel bir durum olduğunu belirtti.

Kira sorununun çözümü için sosyal konut politikalarının güçlendirilmesi, arzın artırılması, kentsel dönüşüm projelerinin etkin bir şekilde yürütülmesi gibi adımların atılması önemlidir. Bu tür çözümler, vatandaşların daha uygun fiyatlı konutlara erişimini sağlayabilir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Şimşek: "Ekonomi politikalarımız kısa vadede fiyat istikrarını ve finansal istikrarı hedeflemektedir" TOGG'un satış fiyatı ne kadar olacak? Canlı yayında aracın detayları anlatılırken, fiyatı ile ilgili ipucu da verildi. Ticaret Bakanı Mehmet Muş, çöpe atılan domates ve salatalık görüntülerinin sosyal medyada ortaya çıkması üzerine il Ticaret Müdürlüğü'nün soruşturma açtı Merkez bankası kur korumalı mevduatları aşamalı olarak kaldıracağını duyurdu