Auto-Created-3
10 Mart 2023 ( 69 izlenme )
Reklamlar

Selçuk Bayraktar'dan Heyecanlandıran Akıncı TİHA açıklaması: İhracat sözleşmeleri imzaladık

Selçuk Bayraktar'dan Heyecanlandıran Akıncı TİHA açıklaması: İhracat sözleşmeleri imzaladık

Baykar Teknoloji Lideri ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, sürpriz konuk olarak katıldığı 23. Zirve'de Akıncı TİHA için heyecanlı açıklamalarda bulundu. Bayraktar, "Akıncı bir yıldır hizmet veriyor ve ihracat sözleşmeleri imzalandı" dedi.

Baykar Teknoloji Lideri ve TEKNOFEST CEO'su Selçuk Bayraktar, Zirve 23 programının ilk gününe sürpriz konuk olarak katıldı. Selçuk Bayraktar burada yaptığı konuşmada Akıncı TİHA bünyesinde S/İHA'ların tarihi serüvenini anlatırken heyecan verici bir açıklama yaptı.

İHA'LAR 20 YIL ÖNCE BİLİNMİYORDU
Baykar'ın 2000'li yıllardan itibaren küçük bir ekip olarak İHA macerasına başladığını belirten Bayraktar, "2000'li yıllara dönecek olursak drone çok fazla bilinmiyordu. İnsansız hava araçları çok bilinen bir teknoloji değildi. 20 yıl önce 'İnsansız hava aracı olabilir mi?' Bir algı vardı." Bayraktar TB2, dünyada en yaygın kullanılan insansız hava aracıdır" dedi.
''BAYRAKTAR TB1 2009 YILINDA UÇMAYA BAŞLADI''
Yaptığı insansız hava araçlarının geliştirilmesinden bahseden Bayraktar, 2007 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kadrosuna ilk kez milli bir uçağın girdiğini vurguladı. Bayraktar, “Bayraktar TB1 2009 yılında uçtu. 2014 yılında dünyaca ünlü Bayraktar TB2 ilk uçuşunu yaptı. Bu uçak, 2015 yılında Roketsan tarafından geliştirilen milli akıllı mühimmat ile ilk milli SİHA'mız oldu. Bizim yolculuğumuzda 6 tonluk Akıncı, 2019 yılında ilk uçuşunu tamamladı. 2021'de silahlı kuvvetlerin envanterine girdi." dedi.

AKINCI İHRACAT SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
Bayraktar TB2'nin bugün dünyada en yaygın kullanılan İHA olduğunu vurgulayan Bayraktar, "Sınıfının en ünlü ve gelişmiş İHA'sı olarak dünya çapında takip ediliyor. Akıncı bir yıldır faaliyet gösteriyor ve ihracat sözleşmeleri imzalandı." dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Avrupa Merkez Bankası faiz artırımlarını yavaşlatmaya başladı: 50 baz puan artış yaparak 2008'den bu yana en yüksek faiz seviyesine geldi. SİGORTADAN PARA ALMAK İÇİN 6 YAŞINDAKİ OĞLUNU >> Denizden çıkardığı metalleri kilosu 7 liradan satıyor Merkez Bankası, faiz yüzdesi Konusunda Sürpriz Yaratmadı!