Auto-Created-3
27 Temmuz 2023 ( 50 izlenme )
Reklamlar

Para sorunları sona erecek! İstanbul'da minibüsler elektronik bilete geçiyor

İstanbul Belediyesi'nin bugünkü UKOME toplantısında elektronik bilet sistemine minibüslerin de dahil edilmesi kararı alındı. Toplu ulaşımda devrim niteliğindeki kararla birlikte minibüslerde değişim kavramı tarihe karışacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı, Zeytinburnu'ndaki 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri'nde gerçekleştirildi. Toplu taşımaya zam önerisinin görüşüldüğü toplantıda uzlaşma sağlanamadığı için toplu taşımaya zam Ağustos ayına ertelendi. Toplantıda minibüslerin elektronik biletleme sistemine dahil edilmesi kararı alındı.

ARTTIRILMIŞ OTOPARK VE ÇEKİCİ ÜCRETLERİ

Toplantıda, gözaltına alınan araçların Türkiye Polis Vakfı Genel Müdürlüğü Kayyum Otoparklarına götürülerek günlük park ve çekme ücretlerinin yeniden düzenlenmesi önerisi değerlendirildi. Kayyumun otopark ve çekici ücretlerinin yüzde 50 ila 67 oranında artırılmasına karar verildi.

YENİ TARİFE

Bu kapsamda, çekici araç ücretinin 400 liradan 630 liraya, özel ulaşım ücretinin 400 liradan 5 kilometreye kadar olan mesafelerde 630 liraya ve ek kilometre ücretinin 15 liradan 25 liraya çıkarılmasına karar verildi. Teklif kapsamında, günlük emanet otopark ücret tarifesi motosikletler için 2030 lira, otomobiller için 4060 lira, kamyonet, kara taşıtları, minibüsler için 5080 lira, kamyon ve otobüsler ile iş makinaları için 75120 lira olarak belirlendi. . Miktarın 100 liradan 150 liraya çıkarılmasına karar verildi.

MİNİBÜSLERDE ELEKTRONİK BİLET DÖNEMİ

UKOME toplantısında minibüslerin elektronik biletleme sistemine dahil edilmesi kararı alındı. İBB'nin 3 bin yeni taksi oluşturma önerisi de reddedildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dolar günlerdir aynı seviyede! Kur 27 lira sınırına demirledi Nagehan Alçı, kendisini eleştiren öğretmenlere cevap verdi Şubat ayı zam şampiyonu orta öğretim oldu Türkiye'deki İlk Uzay Yolcuları Belli Oldu