Auto-Created-3
08 Eylül 2023 ( 86 izlenme )
Reklamlar

Öğretmenler 24 Kasım'da iş bırakıyor

Eğitimİş Genel Başkanı Kadem Özbay, eğitim çalışanlarının maaşlarının yetersizliğini ve yaşadıkları ekonomik sıkıntıları vurgulayarak, bu nedenle 24 Kasım'da iş bırakacaklarını açıkladı. Özbay, toplu sözleşme sürecinde eğitim çalışanlarının beklentilerinin karşılanmadığını ve enflasyonun çok altında bir zam teklif edildiğini belirtti.

Eğitim çalışanlarının, özellikle büyük şehirlerde yaşam maliyetinin yüksekliği nedeniyle maaşlarının yetmediğini ifade eden Özbay, bu durumun öğretmenlerin büyük şehirlere atanmak istememelerine neden olduğunu dile getirdi. Eğitimİş Sendikası olarak bu sorunu gündeme taşıdıklarını ve eylem kararı aldıklarını belirten Özbay, 24 Kasım'da başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ü anma gününde iş bırakacaklarını ve hakklarını arayacaklarını söyledi.

Eğitimİş Genel Başkanı, 25 Kasım'da Ankara'da büyük bir buluşma yapacaklarını da duyurdu. Eğitim çalışanlarının yaşadığı ekonomik sıkıntıların çözülmesi için taleplerini dile getiriyorlar.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dolar, euro ne kadar oldu? İşte piyasalarda durum Tahvil piyasalarında resesyon ve enflasyon endişesi Bahçeden markete gidene kadar 20 kat artıyor! Mandalina ve portakal üreticileri fiyat farkına tepkili Bill Gatse: "Yapay Zekayı Yavaşlatmak, Sorunları Çözmeyecek"