Auto-Created-3
04 Mart 2023 ( 86 izlenme )
Reklamlar

Kolaya da Zam Geldi Sosyal Medyada Mizah Konusu Oldu

Kolaya da Zam Geldi Sosyal Medyada Mizah Konusu Oldu

Son zamanların en çok konuşulan konularındandır zam konusu. Öyle ki artık zam gelmeyen hiçbir ürün bulunmuyor neredeyse günümüzde. Buna doğru orantılı olarak artma nedeni, Türk Liranın döviz karşısında değer kaybetmesinden kaynaklı market ürünlerine sürekli her geçen gün zam üstüne zam gelmeye başladı. Enflasyonun artması, döviz kurlarının artışı ve bunlar karşısında Türk Lirasının değer kaybetmesi ile temel ihtiyaç gıdalarda her güne bir yeni zam yapılmaktadır. 

Buna karşılık merkez bankasının elinde daha az döviz rezervinin bulunması Türk Lirasının daha da değer kaybedeceği düşüncesi ve endişesi sarmaya devam etmektedir.  Market çalışanları gelen zamlar sonrası etiket değiştirmekten bunaldı, vatandaşlar ise gelen zamlar sonrası yaşadıkları ekonomik krizle nasıl baş edeceğini düşünür oldu. Şimdi son olarak kolaya gelen zamlarla insanlarda mizah konusu olmaya başladı.

Sosyal Medyanın Dilinde Kola Zammı

Sosyal medya üzerinden zam haberini duyuran Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, kolaya ilişkin zamlı fiyatları da paylaştı.  Kolaya daha önce de aralık ayında gelen zamlar sonrasında kola fiyatları 14 – 15 liraya kadar yükselmişti. Yine 2022 yılından itibaren gelen zamlar arasında kolaya da yer verildi. Bu zamlar sonrasında yeni kola tavsiye fiyatları şu şekildedir;

·         330 cc kutu kola fiyatı 8 TL

·         200 cc kutu kola fiyatı 6 TL

·         1 litre pet şişe kola fiyatı 12,5 TL

·         1,5 litre pet şişe kola fiyatı 15 TL

·         2 litre pet şişe kola fiyatı 17,50 TL

·         2.5 litre pet şişe kola fiyatı 20 TL olarak güncellenmiştir.

Bu zamlar sonrası paylaşımın altına yapılan yorumlar dalga konusu oldu işte o yorumlardan bazıları; “ sağlığımızı düşünüyorlar o yüzden bu zamlar yoksa niye yapılsın ki “, “ çekirdek kola bile lüks oldu  “,  “seksen dört milyon bir olduk İsrail’i protesto ediyoruz “, “litrelik kola ile benzin kafa kafaya yarışır “, “ şefim kola al da içelim devri de kapandı inşaat sektörünü üzen haber “ gibisinden sosyal medyada geyik muhabbetlere sebep oldu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aydın'ın Efeler ilçesinde bu yıl biber üreticileri için oldukça memnun edici bir dönem yaşanıyor. Asgari Ücret Artacak mı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Heyecanlandıracak Açıklamalarda Bulundu Erdoğan, Rusya'nın tahıl koridoru anlaşmasını feshetmesini sordu Türkiye ile Yunanistan sınırında yeni köprü kuruluyor