Auto-Created-3
17 Ocak 2024 ( 25 izlenme )
Reklamlar

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiyenin Kolombiya'da bir kişiye çıktığı iddiaları yalanlandı

Sisal Şans İnteraktif Hizmetler ve Şans Oyunları Yatırımları AŞ (Sisal Şans), Milli Piyango Yılbaşı özel çekilişinde 400 milyon liralık büyük ikramiyenin Kolombiya'da bir kişiye çıktığına dair çıkan iddialara açıklama getirdi. Şirket, talihlinin İstanbul'da oturan 1969 doğumlu erkek bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu belirtti.

Yapılan yazılı açıklamada, çekilişin ardından bazı haber mecraları ve sosyal medya platformlarında dolaşan "Milli Piyango yılbaşı büyük ikramiyesinin Kolombiya'da bir kişiye çıktığı" iddialarının gerçeği yansıtmadığı vurgulandı. Açıklamada ayrıca, ikramiyeyi kazanan kişinin İstanbul'da ikamet ettiği ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğu belirtilerek, bu iddiaların tamamen asılsız ve gerçek dışı olduğu ifade edildi.

Ayrıca, Milli Piyango Online üzerinden alınan bir tam bilete isabet eden büyük ikramiyeyi kazanan talihlinin kimliğinin, Kişisel Verileri Koruma Kanunu kapsamında gizli tutulacağı ve talihlinin rızası olmadan daha fazla bilgi verilemeyeceği belirtildi. Sosyal medyada dolaşan asılsız iddialara karşı hukuki süreç başlatıldığı da açıklamanın bir diğer önemli noktasıydı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bakan Şimşek: Bakanlıklara personel alımına izin vermiyoruz Masterchef’te Korkunç Gece: Stüdyo Buz Kesti!Mehmet Șef ve Barbaros Birbirine Girdi Altının gram fiyatı haftaya yükselişle başladı! 1.616 liradan işlem görüyor Fed'den 28 yılın en sert faiz yükselişi