Auto-Created-3
08 Mart 2024 ( 21 izlenme )
Reklamlar

Lezita fabrikası'nda çalışan işçiler, toplu iş sözleşmesi nedeniyle grev başlattı

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde bulunan Lezita Fabrikası'nda çalışan Öz Gıda İş Sendikası üyesi işçiler, toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başlamak için masaya oturmaları beklenirken, fabrika yönetimi bu görüşmeleri reddettiği için greve başladılar. Fabrikanın önünde toplanan sendika üyeleri, işletmenin girişine grev olduğunu belirten bir pankart astılar.

Öz Gıda İş Sendikası Basın Sözcüsü İsmail Uğur, yaptığı açıklamada, Lezita Fabrikası'nda sendika örgütlenerek toplu iş sözleşmesi yetkisini aldıklarını ancak fabrika yönetiminin görüşme masasına oturmamayı tercih ettiğini dile getirdi. Uğur, bu nedenle greve başladıklarını ve grevin, işveren TİS masasına oturuncaya kadar devam edeceğini belirtti. Ayrıca, şirketin işçilerin iradesini kırmak için yasa dışı yöntemlere başvurduğunu iddia etti.

Grev sırasında, Lezita Fabrikası'nın yerine Hintli işçilerin transfer edildiği iddiaları ortaya çıktı. Öz Gıdaİş yetkilileri, grevi kırmak amacıyla getirilen Hintli işçilerin Turgutlu'daki bir apartmana yerleştirildiğini belirtti. Bu iddia, şirket yetkililerince doğrulandı. Grev devam ederken, işçi sendikası ve fabrika yönetimi arasındaki mücadele devam edecek gibi görünüyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Koronavirüse rastlandı Alibaba Grup'tan Türkiye'ye 2 milyar dolarlık yatırım Trafik kayıtlarıyla ortaya çıktı! Otomobilde gri renk, beyazı tahtından etti Ulaşıma Bayram Zammı Geldi