Auto-Created-3
13 Kasım 2023 ( 42 izlenme )
Reklamlar

KYK burs ve öğrenim kredisi başvuru sonuçları açıklandı

Üniversite öğrencileri uzun bir süredir heyecanla bekledikleri haberin duyurusunu aldı. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, burs ve öğrenim kredisi başvuru sonuçlarının yayınlandığını açıkladı. Bu yıl, lisans öğrencilerine 2 bin, yüksek lisans öğrencilerine 4 bin, doktora öğrencilerine ise aylık 6 bin lira destek verilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, burs ve öğrenim kredisi başvurularını 19 Ekim Perşembe günü saat 23.59'da sona erdirmişti. Üniversite öğrencileri yaklaşık bir ay boyunca başvuru sonuçlarını beklerken, bugün itibariyle sonuçlar açıklandı.

Bakan Osman Aşkın Bak, sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda, "GSB Burs ve Öğrenim Kredisi başvuru sonuçları açıklandı. Hepinize hayırlı olsun. 19 Kasım saat 23.59'a kadar eDevlet üzerinden taahhütnamelerinizi onaylamayı lütfen unutmayın." ifadelerini paylaştı.

Sonuçlar eDevlet üzerinden sorgulanabilirken, burs ve kredi desteğinden yararlanacak öğrenciler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurusuna göre, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için ayrı ayrı belirlenen miktarda aylık destek alacaklar. Bu haber, öğrencilerin eğitim hayatlarına daha fazla destek olması bakımından büyük bir önem taşıyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda standart altının kilogram fiyatı 1 milyon 797 bin liraya geriledi Kılıçdaroğlu'nun "Para yönetimini size devredebilirim" dediği iddia edilen Özgür Demirtaş sessizliğini bozdu. RTÜK Başkanı Şahin'den fiyat manipülasyonu açıklaması 7 bin yıllık tohumlar çiftçiyi umutlandırdı. Buğday sorunu bitiyor mu?