Auto-Created-3
01 Mart 2023 ( 54 izlenme )
Reklamlar

D8 Genel Sekreteri Isiaka Abdulkadir Imam'dan özel açıklamalar: Sağlık alanında projeler yolda!

Gelişmekte Olan Sekiz Ülke Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın 25. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen program kapsamında gazetecilere özel açıklamalarda bulunan D8 Genel Sekreteri Isiaka Abdulkadir İmam, örgütün temel amacının, ekonomik işbirliğini sağlamak.  İmam, kısa vadeli hedeflerinin sağlıkla ilgili projeleri hayata geçirmek olduğunu açıkladı.

 D8 İktisadi İşbirliği Teşkilatı'nın 25. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Prof. DR.Program, Necmettin Erbakan Vakfı'nın ev sahipliğinde Çırağan Sarayı'nda gerçekleştirildi.  

Programa Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, D8 Genel Sekreteri Isiaka Abdulkadir İmam, AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu Cumhurbaşkanlığı Temsilcisi, Ülkeler Büyükelçileri, Erbakan Vakfı Genel Sekreteri Doğan Bekin ve Sivil Toplum Kuruluşları Başkanı katıldı.

GENEL SEKRETER IMAM'DAN ÖZEL AÇIKLAMALAR

 Gelişmekte Olan 8 Ülke Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nın (D8) 25. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen programda D8 Genel Sekreteri Isiaka Abdulkadir İmam, gazetecilere özel açıklamalarda bulundu.

 "ANA HEDEFİMİZ EKONOMİ"

 İmam dedi ki: Bu işbirliğinin amacı ekonomik işbirliğidir.  Temel olarak, sekiz üye ülke arasındaki ticareti artırmakla ilgili.  Dernek bu amaç ve hedefle 1997 yılında kurulmuştur.  Üye Devletler arasında etkin bir şekilde ticaret yapabileceğinizi düşündüğüm için büyük ilerleme kaydettiğimizi söyleyebilirim.  Büyük ilerleme kaydettiğimizi söylemeliyim.  Sekreterlik 1970'den önce bir sekreteryamız yoktu.  Artık bir sekreterliğimiz var” dedi.


"TERCİHLİ TİCARET ANLAŞMASINI TÜM ÜYE ÜLKELER İMZALADI"

 Isiaka Abdulkadir İmam'ın muhabirlere verdiği ifadenin devamı şu şekilde: “Tercihli ticaret anlaşmaları diyebileceğim birçok hukuki çalışma alanı da geliştirdik.  Hemen hemen tüm üye ülkeler arasında tercihli ticaret anlaşmaları imzalanmıştır.  Şu ana kadar Ticaret Anlaşmalarının üyeler arasında en çok arzu edilen ticareti olumlu yönde etkileyecek temel taşı olacağını onaylayabildim.

 "SAĞLIK DESTEK PROJELERİMİZ VAR"

 Üye Devletler onlara verdiğimiz kriterleri karşılıyorsa, onlara fizibilite çalışmalarını finanse etmeleri için belirli bir miktar veriyoruz.  Bir de Sağlık Destek Projesi diye bir projemiz var.  Sağlığın gelecek için hayati önem taşıdığını biliyorsunuz.  Bunlardan biri sosyal koruma konuları ve sağlık işbirliğinin gözden geçirilmesi ile ilgilidir.  

Tarımda tohum bankası dediğimiz, tohum bankası kurmak için projeyle de ilgileniyoruz.  Proje halen planlama ve geliştirme aşamasındadır.  Henüz beslenmenin ikinci aşamasındayız, daha önce organizasyonun yapısını inşa etmekle meşguldük, yapının yerinde olduğu için çok mutluyuz ve uygulamayı çok isteriz."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kripto para borsası KuCoin Türkiye’de Bu gece yarısından itibaren motorinde 1 lira 76 kuruş indirim bekleniyor Hazine ve Maliye Bakanlığından vatandaşların kamuya olan borçlarının yeniden yapılandırılması imkanı İBB'den yeni destek açıklandı! 50 bin üniversite öğrencisine beslenme desteği sağlandı.