Auto-Created-3
17 Ocak 2024 ( 28 izlenme )
Reklamlar

Köyünde kurduğu serada 20 ton mantar üretiyor! Yıllık kazancı 1 milyon 400 bin lira

Isparta'nın Eğirdir ilçesine bağlı Sarıidris kasabasında yaşayan genç girişimci Mehmet Akif Akıncı, köyünde kurduğu 600 metrekarelik serada tek başına çalışarak yıllık 20 ton istiridye mantarı üretiyor. İlkbahar, sonbahar ve kış mevsimlerinde üretim yapan Akıncı, ürünlerini özenle yetiştirip kilogramını 7080 TL arasında satarak yılda 1 milyon 400 bin lira kazanıyor.

2016 yılında sadece 5 çadır ile üretime başlayan Akıncı, pamuk atıklarını kullanarak üretim yapmaktadır. Sarıidris kasabasında kültür mantarı yanında çeşitlilik sağlamak amacıyla istiridye mantarı üretimine de başlamıştır. Ürettiği ürünleri İstanbul ve Isparta'daki pazarlara gönderen genç girişimci, başarılı bir şekilde işini yürütmekte ve üretimini artırmayı hedeflemektedir.

Mehmet Akif Akıncı, kurduğu küçük tesislerde tek başına çalışarak, mantarın üretim aşamasından ihracatına kadar her aşamada özenle çalışmaktadır. Ayrıca, gelecekte kurmayı planladığı yeni seralarla üretim kapasitesini artırma hedefinde olduğunu belirtmiştir. Akıncı'nın özverili çalışmaları ve başarısı, köyünde ve bölgede olumlu bir etki yaratmış ve genç girişimciyi takdir toplamıştır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İstanbul'da binalardaki risk tarama testi açıklandı EYT'de sonunda anlaşma sağlandı! Emekli olup çalışmaya devam eden işçiler için işverene herhangi bir ek maliyet söz konusu olmayacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin fark ödemeleri 6-7 Şubat'ta yapılacak Hastanede şok eden olay! Kayınvalidesiyle yalnız kalınca...