Auto-Created-3
14 Nisan 2023 ( 120 izlenme )
Reklamlar

Konya'da kovulduğunu bildiren bir vatandaşın cebindeki 5 TL'lik banknotta yazan not yürek burktu!

Konya'da kovulduğunu bildiren bir vatandaşın cebindeki 5 TL'lik banknotta yazan not, “Cebimdeki son param olan bu 5 lirayla ekmek aldım. Param bitti " yazısı yürek burktu. 5 TL'lik banknotu paylaşan CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, "Bu vatandaş şimdi ne yapsın? ne yemeli Ne içmeli?” açıklamaları yapıldı.

Yükselen enflasyonun yanı sıra vatandaşların satın alma gücünün düşmesi de trajik hikayeleri beraberinde getiriyor. Konya'da meydana geldiği belirtilen olayda bir vatandaşın 5 TL'lik banknot üzerine yazdığı not yürekleri burktu.

"CEPİMDEKİ SON PARA BU"

Sosyal medyada geniş yankı uyandıran 5 TL'lik banknotta şunlar yazıyordu: “Geçen ay Konya'da kovuldum. Cebimdeki son param olan bu 5 lira ile 2 somun ekmek aldım. ne acı."

CHP YARDIMCISI DA PAYLAŞTI

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, bu fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşarak, "AKP'nin kalesi Konya'dan elimize ilginç bir para geçti. Hakikaten ne acı bir durum değil mi? Bu vatandaş şimdi ne yapsın? Ne yesin? Ne içsin? Hani sosyal devlet anlayışı? Hani sizin işsizlik sigortası fonu?" notunu düştü.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Anneler Günü bereketi! Antalya'dan tam 33 ülkeye 70 milyonluk çiçek ihracat ediliyor Merkez Bankası 2023'te 818,2 milyar TL zarar etti! Bilançoya KKM ödemeleri damga vurdu Deprem ve salgın dönemlerinde fahiş zamlara hapis cezası öngören yasa için çalışmalara başlandı. İşte Fahiş Fiyatlardan Yakınan Kiracıların Merakla Beklediği Zirvenin Ana Başlıkları