Auto-Created-3
12 Nisan 2023 ( 70 izlenme )
Reklamlar

Türkiye'nin yerli otomobili Togg, Avrupaya ​​yolcu! 92 farklı güvenlik ve performans testinden geçecek.

Türkiye'nin yerli otomobili Togg, Avrupaya ​​yolcu! 92 farklı güvenlik ve performans testinden geçecek.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda montaj hattından çıkan Türkiye'nin yerli otomobili Togg, Avrupa yollarına hazırlanıyor. Togg 92, piyasadaki araçların güvenliğini ve performansını değerlendiren Euro Ncap testlerine hazırlanırken sürücü ve yolcu korumasından çocuk korumasına, yaya güvenliğinden çarpışma önleme işlevlerine kadar çeşitli testlerden geçecek. Yerli otomobilin amacı 5 yıldızlı koruma elde etmektir.

Üretim düğmesine basılan Togg'un ilk hedefi, özellikle elektrikli araçlarda rekabetin yüksek olduğu Avrupa pazarı. Togg, Avrupa pazarında otomobillerin güvenliğini ve performansını değerlendiren Euro Ncap testlerine katılmaya hazırlanıyor. 92 Mart'ta çeşitli testlerden geçen yerli otomobil, sürücü ve yolcu korumasından çocuk korumasına, yaya korumasından çarpışma önlemeye kadar birçok farklı alanda test ediliyor.


TOGG'UN HEDEFİ 5 YILDIZLI KORUMA ELDE ETMEK
2016 yılından bu yana piyasada 57 elektrikli araca ev sahipliği yapan Euro Ncap, bu araçlardan 38'ini 5 yıldız, 12 aracı 4 yıldızlı, 5 aracı 3 yıldız ve 1 yıldızla ve 1 araç için 0 yıldız koruma sınıfı ile derecelendirdi. . Togg'un amacı 5 yıldızlı koruma elde etmektir.

ARAÇ TEST MERKEZLERİ AÇILDI
Bu arada Togg'a araç test merkezleri açılacak. Deneme merkezlerinden ilki İstanbul'da, ikincisi Ankara'da açılacak, ardından Türkiye'nin 7 bölgesinde çeşitli lokasyonlarda deneme merkezleri açılacak. Togg'un Türkiye geneline yayılacak hizmet ağının yanı sıra mobil araçları da kullanılacak. Olası bir arıza durumunda kontrol paneli üzerinden araca bağlanarak sorun öğrenilir. Problem çözme anında, merkez ofis yazılım problemlerini çözer. Sorunlar donanım kaynaklı ise, Togg yolu üzerindeki mobil destek araçları, gerekli parçaların değiştirilmesi ve onarılmasında yardımcı olabilir.

GÜNEŞ ENERJİSİ PANELLERİ DE MONTE EDİLECEK
Önümüzdeki yıllarda yenilenen teknolojilerin yanı sıra araca güneş panellerinin de entegre edilmesi planlanıyor. Günübirlik gezilerde ise çatıdaki güneş panelleri ile aracın akülerinin şarj edilmesi amaçlanıyor. Yerli ve milli araçlarda ekranlardan alışveriş yapılabilecek. Aracın teknik özellikleri sayesinde aracın ekranlarından bile ödeme yapılabilmektedir. Togg sahipleri kat ettikleri belirli mesafeler için THY'den mil kazanacak.

ALMANYA'DAN ÖVGÜ
Yeni Şafak'ta yer alan habere göre hem Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'ndan hem de TOBB'dan elektrikli araçların yoğun olduğu pazardan ve diğer ülkelerden Togg'un ülke temsilciliği talepleri geliyor. Togg için Avrupa yolları sergilenirken, otomotiv sektörünün merkezi Almanya'dan da övgü geldi. Alman Sanayi ve Ticaret Odaları Birliği (DIHK) Başkanı Peter Adrian, geçtiğimiz Eylül ayında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret ederek Togg'un Gemlik yerleşkesini gezdi. Adrian tur sırasında fabrikaya ve araca hayran kaldı ve "Diğer araç üreticilerinden yüzde 50 daha iyiler" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Memur maaşlarındaki yeni zam 15 ocak tarihine yetişecek mi? Son dakika! Bakan Şimşek: Merkez bankası rezervleri 108 milyar dolara ulaştı, bu hızlı artış sevindirici BDDK riskli konutlara kredi kolaylığı getirdi Gayrimenkul fiyatlarındaki artış eğilimi hız kesmeden devam ediyor. 100 metrekarelik evler 1 milyon TL'yi aştı !