Auto-Created-3
04 Mart 2023 ( 105 izlenme )
Reklamlar

Et ve Süt Kurumu zam açıklaması yaptı: Fiyatların istikrarı için gerekli araçlar kullanılacak

Et ve Süt Kurumu zam açıklaması yaptı: Fiyatların istikrarı için gerekli araçlar kullanılacak

Et fiyatlarında zam beklentisi olduğunu açıklayarak tüketicilerin ve üreticilerin zarara uğradığını belirten Et ve Süt Kurumu, fiyatların devamlılığı için gerekli araçların kullanılacağını söyledi.

Et Ve Süt Kurumu et fiyatlar üzerinde yaptığı açıklamada: Fiyat artışı beklediğini açıkladı. Hem üretici hem de tüketicinin zarar gördüğünü duyurdu. Et ve Süt Kurumu, fiyatların devamlılığı için gerekenin yapılacağını ifade etti.

 

 

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

"Et fiyatları üzerinde Ramazan ayının son günlerinde başlayıp günümüze kadar devam eden spekülatif fiyat hareketleri, Kurumumuz tarafından yakından takip edilmektedir.

 

"GEREKLİ ARAÇLAR KULLANILACAK"

Arz kısıtlaması yaparak piyasada fiyat yükselişi beklentisi oluşturmak, hem üreticiye hem de tüketiciye zarar vermektedir. Kurumumuz kırmızı ette arz güvenliğini ve fiyat istikrarını sağlamak için gerekli araçları kullanacaktır. "

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD'de borç tavanı müzakereleri yine tıkandı Zorunlu trafik sigortasında teminatlar iki katına çıkarıldı Bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 38 kuruş zam gelmesi bekleniyor Merkez bankasının faiz kararına ilişkin yazan Selvi, "Büyük bir sürpriz olmazsa" ifadesinin açıklamasını yaptı.