Auto-Created-3
29 Ocak 2024 ( 28 izlenme )
Reklamlar

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a yanıt: Koltuk derdi olanın Allah belasını versin

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "CHP Eski Genel Başkanı'nın derdi sessiz sedasız koltuğuna geri dönmek" sözlerine Kemal Kılıçdaroğlu'ndan zehir zemberek yanıt geldi. Erdoğan'ın 1993 yılında asgari ücretle ilgili bir konuşmasına ait videoyu paylaşan eski CHP lideri, "Koltuk derdi olanın Allah belasını versin! Erdoğan sen sadede gel! Kuru simidin fiyatı 15 TL olmuş memleketimde... Bu zalim yönetim bu aziz millete 1 bardak çayla 1 simidi bile layık görmüyor. Bunların peşinden nasıl gideceksiniz?" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Eskişehir İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda Kılıçdaroğlu'na yüklenmiş ve "CHP'nin eski genel başkanının derdi sessiz sedasız bir şekilde koltuğuna geri dönmektir. Varsın onlar kendi kısır siyasetlerinin kavgalarının içinde olsunlar. Bizim öyle bir derdimiz yok." demişti.

Kılıçdaroğlu ise bu sözlere karşılık olarak, Erdoğan'ın 1993 yılında asgari ücretle ilgili bir konuşmasının videosunu paylaşarak, "Koltuk derdi olanın Allah belasını versin! Recep Tayyip Erdoğan sen sadede gel! Kuru simidin fiyatı 15 TL olmuş memleketimde... Al sana 17.002 TL asgari ücret, 10.000 TL emekli maaşıyla, çay simit hesabı!" şeklinde yanıt verdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Altının gramı 1.960 liradan işlem görüyor Skandal Ses Kayıtları Ortaya Çıktı: Milyonlar Koronadan Ölürken Dünya Sağlık Örgütü Bakın Ne Yapmıș! Cumhurbaşkanı Erdoğan faiz politikasına müdahale ederse ne yapacak? Erkan soğukkanlılığını gösterdi Türkiye ile küresel gıda enflasyonu makası rekor seviyeye ulaştı