Auto-Created-3
22 Şubat 2024 ( 36 izlenme )
Reklamlar

Kanada'da okuyan öğrenci, kira tasarrufu için üniversiteye uçakla gidiyor

Kanada'da yaşayan Tim Chen, Vancouver'daki British Columbia Üniversitesi'ne uçakla gidip gelerek kira ödemekten tasarruf ettiğini belirtiyor. Chen, haftada iki kez düzenlenen derslerine katılmak için Calgary'den Vancouver'a uçmayı tercih ediyor ve bu şekilde kira ödemek yerine uçak bileti masrafını daha uygun buluyor.

Chen'in verdiği bilgilere göre, Vancouver'daki bir daire için ödenecek aylık kira tutarı 2,100 dolar civarında iken, uçak bileti masrafı ise 1,200 doları buluyor. Bu durumda Chen, kira ödemek yerine uçakla seyahat ederek aylık 900 dolar civarında tasarruf ediyor.

Chen'in deneyimini paylaştığı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda, haftada sadece iki gün okula gitmesi gerektiğini ve bu yöntemin kira ödemekten daha ekonomik olduğunu fark ettiğini belirtiyor. Chen, Ocak ayında toplam 7 gidişdönüş uçak yolculuğu gerçekleştirdiğini ve bu şekilde Calgary'de yaşarken sadece geçici olarak kamu hizmetleri için ödeme yapması dışında kira ödemek zorunda olmadığını vurguluyor.

Chen'in hikayesi, farklı bir tasarruf yöntemi olarak dikkat çekiyor ve sosyal medyada geniş yankı buluyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Osmanlı Dönemine Dayanan Paralar Satışa Sunuldu. 5. Mehmed Dönemine Aitler Elon Musk'ın şirketi Tesla Türkiye için iş ilanında bulundu. Erdoğan: Enflasyon yılın 2. yarısında düşecek, alım gücü eskisinin de üzerine çıkacak Bankacılık sektörü varlıkları Nisan'da 16,4 trilyon lira oldu