Auto-Created-3
13 Nisan 2023 ( 53 izlenme )
Reklamlar

İzmir'de taksi ücretlerine zam: Bindiindi 30 TL oldu

İzmir'de taksi ücretlerine zam: Bindiindi 30 TL oldu

İzmir'de taksilerin ücretlendirilmesine ilişkin yeni düzenleme yapılırken, sayaç ayarlarını güncellemeye çalışan taksiciler için uzun kuyruklar oluştu. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Anık, yeni düzenleme ile indi bindi ücretinin 30 TL olduğunu belirtti.

İzmir taksilerin açılış, kilometre ve indibindi fiyatları güncellendi. İzmir Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından onaylanan yeni tarifeye göre taksi açılış ücreti 6 TL'den 7 TL'ye, kilometre başı 9 TL'den 13 TL'ye ve indi bindi ücreti 20 TL'ye çıkarıldı.

Taksimetre ayarlarını yeni tarifeye göre güncellemek isteyen taksiciler uzun kuyruklar oluştururken, İzmir Şoförler ve Otomobil Satıcıları Odası Celil Anık, daha önce diğer iller tarafından yapılan tarife düzenlemesinin İzmir'de de yapıldığını söyledi. En son Mart 2022'de güncellemenin yapıldığını hatırlatan Anık, “10 ay oldu. Girdiler ve masraflar arttıkça bu fiyat ayarını yapmak zorunda kaldık. Esnaf ve vatandaş mağdur olmasın diye düzenlemeyi yaptık” dedi.

Türkiye genelinde 150 bin aktif taksi olduğunu söyleyen Başkan Anık, "Otomobil grubunda olduğumuz için sıfır araç alımlarında yüzde 45 ÖTV ödüyoruz, yolcu taşıyan diğer gruplar ise yüzde 4 ile 10 arasında ÖTV ödüyor. Araçlarımızı değiştiremiyoruz. Bu şimdiye kadar sadece bir kez oldu. EYT lilere müjdeyi devletimiz verdi. Vergi barışı da sağlandı, taksicilerin de unutulmasını istemiyoruz" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Seçim öncesi bomba iddia: En düşük emekli maaşı 17 bin TL seviyesine çıkarılacak Küresel piyasalarda Powell'ın açıklamaları İstanbul'da simit fiyatında karmaşa! Emekçinin Aldığı Ücretin Ortalaması Asgari Ücrete Yanaştı