Auto-Created-3
09 Mart 2023 ( 112 izlenme )
Reklamlar

İlaç fiyatları artacak mı? 2022 güncel ilaç fiyatları ne kadar?

İlaç fiyatları artacak mı? 2022 güncel ilaç fiyatları ne kadar?

Sosyal medyada ve birçok kaynakta yer alan habere göre, vatandaşların ilaç fiyatlarına yapılan zamlarla ilgili iddiaları düşündürücü nitelikte. Vatandaş bu nedenle ilaç fiyatlarına zam mı yapılacak? Yeni yılda ilaç fiyatlarına zam olacak mı? Güncel ilaç fiyatları ne kadar? şeklinde arama motorlarında en çok arananlar listesinde.

Son zamanlarda sıkça duyulan haberler arasında ilaç fiyatlarının da yükselmeye başladığı bilgisi yer alıyor. Vatandaşlar ilaç fiyatlarına zam yapılacak mı? Sorusu gün boyunca internette sıkça soruluyor. Bu konuda merak edilen ve araştırılan bir diğer soru da ilaç fiyatlarına yeni yılda zam olacak mı? şeklinde aramalar yapmaktadır.

İLAÇ FİYATLARI ARTACAK MI?
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre, beşeri ilaçların fiyatlandırılmasında kullanılacak 1 euro'nun Türk lirası değeri Aralık ayında yüzde 36,77 artırıldı.

İLAÇLARA ZAM NE KADAR GELECEK?
Artışla birlikte fiyatı korunan ürünlerin değeri 37,10 lira oldu. Diğer ürünler için ise değeri 19.39 lira oldu. Temmuz kararnamesi ile fiyat korumalı ürünlerde bu değerler 27,13 lira oldu. Diğer ürünlerde 14,18 liraydı.

"YILDA BİR ZAM YAPILMASI DOĞRU DEĞİL"
Bakan Koca, bazı ilaçların piyasada bulunmadığı iddialarına ilişkin şu şekilde bir açıklama yaptı: “Gündemimizin en önemli konusu ilaçlara zam yapılacak mı? Sorunları çözeceğiz. Maliyetler her geçen gün artmaktadır. Bunları düzeltmeye yönelik belirlediğimiz bir yol haritamız var. İlaç fiyatlarına yılda bir zam yapmak doğru değil. Bunu belirli periyotlarda en az iki kez yapmak gerekli hale gelmiştir" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Ekonomik güven endeksinde gerileme gerçekleşti Türkiye, 2023'ün ilk 8 ayında deniz salyangozu ihracatından 11.6 milyon dolar kazandı İNTİZARIN ACI GÜNÜ ... Petrol fiyatları son 5 ayın dip seviyelerinde! Akaryakıta indirim göründü