Auto-Created-3
31 Temmuz 2023 ( 69 izlenme )
Reklamlar

Araba sahiplerinin vay haline! Motor için başka bir büyük artış bekleniyor

Döviz kurlarındaki oynaklık ve petrol varili fiyatları nedeniyle akaryakıt fiyatları yükselmeye devam ediyor. Dizelin 1 Ağustos Salı gününden itibaren 1,07 TL artması bekleniyor.

Benzine peşpeşe gelen zamların ardından motorine 1 lira 45 kuruşluk zam pompaya yansıdı. Araç sahipleri düşünürken yeni bir fiyat artışı geldi.

Brent petrolündeki yükseliş ve doların Türk lirası karşısında zirve yapmasının ardından 1 Ağustos Salı gününden itibaren motorine 1,07 TL zam bekleniyor.

İşte zam öncesi 31 Temmuz güncel benzin ve motorin fiyatları...

31 Temmuz benzin fiyatları;

İstanbul 36,05 TL
Ankara 36,53 TL
İzmir 36,63 TL
31 Temmuz motorin fiyatları;

İstanbul 35,30 TL
Ankara 35,78 TL
İzmir 35,95 TL

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIR?

Türkiye'de benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken, KDV hariç rafineri satış fiyatı, rafineri vergisiz fiyatına ÖTV ve EPDK payı eklenerek hesaplanır. Gümrüksüz rafineri fiyatının hesaplanmasında Akdenizİtalya piyasasında yayınlanan günlük CIF Akdeniz ürün fiyatları ve günlük dolar kuru takip edilerek, gümrüksüz rafinaj piki verilen bir fiyat değişim farkından belirlenir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD, Türkiye'deki 5 şirkete ve 1 Türk vatandaşına yaptırım uygulayacak Muş Belediye Başkanı Asya, Muş'un geleceğini "Mega Projeler" programında paylaştı Maskeyi defalarca kullanmak, hiç maske takmamaktan daha kötü FED Başkanı Powell'ın "Faizi daha da artırmaya hazırız" mesajı sonrası Avrupa ve New York borsaları günü yükselişle kapattı