Auto-Created-3
25 Ocak 2024 ( 24 izlenme )
Reklamlar

Erdoğan: Emeklilerimizin refah düzeyinin artması için tüm kaynaklarımızı seferber ettik

Erdoğan: Emeklilerimizin refah düzeyinin artması için tüm kaynaklarımızı seferber ettik

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin (AKP) Ankara İlçe adaylarının tanıtıldığı toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, SSK ve Bağ Kur emeklilerinin maaş artış oranlarını Ankara İlçe emekli sivilleriyle aynı seviyeye çıkaracaklarını söyledi. Erdoğan, seçim hazırlıkları sırasında "şartları sıkılaştırma pahasına" beklentileri karşılayacak tedbirleri de hayata geçirdiklerini anlattı.

Erdoğan, geçen yıl tüm emeklilere tek seferlik 5 bin lira ödeme yaptıklarını hatırlatarak, "Emeklilerimizin refah düzeyini artırmak için tüm kaynaklarımızı seferber ettik" dedi.

Erdoğan, SSK ve BağKur'un emekli maaş artışlarının emekli memur maaş artışlarından daha düşük olduğuna ilişkin şunları söyledi:

“Emeklilerimizin meşru talepleri doğrultusunda bakanlarımıza talimat verdim. Bu doğrultuda SSK ve BağKur emeklilerimizin emekli maaşlarındaki artış oranını memur emeklilerimizle aynı seviyeye çıkarma kararı aldık. Meclisimizden onay aldıktan sonra 6 aylık emekli maaşı artış oranını 2024 Ocak ayından itibaren yüzde 49,25 oranında hayata geçiriyoruz. Hayırlı olsun" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Merkez Bankası Başkanı'nın Twitter hesabı açıklandı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Emeklilikte yaş yükseltilmesine ilişkin bir çalışmamız yok Gümrükte yakalandı! Ekmeğin içinden 1 kilo altın çıktı Bakan Bolat'tan, "İsrail'e yeni yaptırımlar gelir mi?" sorusuna yanıt: Gelişmelere göre gerekli değerlendirmeler yapılır