Auto-Created-3
05 Nisan 2023 ( 73 izlenme )
Reklamlar

EPDK'dan şirketlere uyarı: Depozito talep ederseniz bedeli ağır olur

EPDK'dan şirketlere uyarı: Depozito talep ederseniz bedeli ağır olur

Enerji Piyasası Düzenleyicisi (EPDK), OHAL süresince depremzedelerin kefalet ödemeyecekleri konusunda şirketlerin açık bir dille uyarıldığını, kefalet talep eden ve vatandaşları taciz eden şirketlerin "bedelini ağır ödeyeceğini" duyurdu.

EPDK'dan yapılan yazılı açıklamada, geçtiğimiz hafta afet bölgesinde yaşayan ve depremden etkilenen vatandaşların yeni elektrik ve doğalgaz aboneliklerini yaptırmaları halinde olağanüstü hal süresince güvenlik ücreti ödememesine karar verildiği hatırlatıldı. ister deprem bölgesinde yaşamaya devam etsinler, ister başka bir şehirde yaşamaya başlasınlar.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yılmaz, depremzedelerin güvenlik ücreti konusunda zorluk çıkarmaması için kurum yetkililerinin elektrik ve doğal gaz, dağıtım ve anlaşmalı kuruluş şirketleriyle toplantılar yaparak gerekli uyarılarda bulunduklarını anlattı. .

"Olağanüstü hal süresince depremzedelerimiz güvence bedeli ödemesi yapmayacak" dedi.

Yılmaz, ülkenin zorlu bir süreçten geçtiğini vurgulayarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Asrın felaketinden sonra hem milletimiz hem de sanayimiz büyük bir dayanışma örneği göstermiştir. Yaraları birlikte ve çabuk saralım inşallah. Menkul kıymet fiyatı konusunda firmaları çok net uyardık. Hiç kimse depremzedelerimizi rahatsız etmesin” diyerek gereksiz kırtasiye malzemeleri ile. Elektrik, doğalgaz ve hatta su faturaları yolda ödenmeli. Bir ekran görüntüsü yeterlidir. Bu konudaki kararımızın net ve titizlikle uygulanmasını istiyoruz. OHAL süresince vatandaşlarımız güvence bedeli ödemeyecek. Farklı davranan ve depozito talep eden firmalar gereksiz kırtasiyelerle sigortalama sürecini yavaşlatmakta ve bedeli ağır olan vatandaşlarımızı deprem mağduru kılmaktadır.” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Özel sektörün yurt dışı borcu Nisan'da düştü Bomba iddia: Erdoğan, Kabine sonrası bayram ikramiyelerinin 10 bin TL'ye yükseltildiğini açıklayacak Sözde ambargo var! Rusya'nın Avrupa'ya sıvılaştırılmış doğal gaz ihracatı rekor kırdı Türk-İş Genel Başkanı Atalay'dan ortamı geren konuşma, "sene başında yapılan zam 3 ayda eridi"