Auto-Created-3
25 Temmuz 2023 ( 105 izlenme )
Reklamlar

Emekli maaşlarında düzenleme yapılacak mı? İşte Erdoğan'ın işaret ettiği tarih

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, "Kamu emekçisini, memurunu yarı yolda bırakmadığımız gibi, çalışanından emeklisine kadar hiç kimsenin kalıcı rahatsızlıklar geçirmesine izin vermeyeceğiz. Zorbalığa uğramış hisseden herkesi memnun edeceğiz, bunu yılbaşı gecesi tamamlamayı planlıyoruz."

Kabine toplantısına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlık etti. 3 saat 20 dakika süren görüşmenin ardından kameraların karşısına geçen Erdoğan, ekonomiden dış politikaya birçok konuya değindi. Emekli maaşlarına ek zam da Erdoğan'ın gündemindeydi.


ERDOĞAN OCAK AYINDA İMZA ATTI

Ocak ayına değinen Erdoğan, "Memuru, memuru ortada bırakmadığımız gibi, çalışanından emeklisine kadar hiç kimsenin sürekli taciz edilmesine de razı olmayacağız. Ev işlerinin meyvelerini gördüğümüzde kendini mağdur hisseden herkesin kalbini kazanacağız ve bunu yılbaşına kadar tamamlamayı planlıyoruz.”

BAHÇELİ, SEYYANES ZAMAN İSTİYOR

Emekli maaşlarına yapılan yüzde 25'lik zammı yetersiz bulan MHP'li Devlet Bahçeli, maaş zammı çağrısında bulunmuştu. Bahçeli, "Gördüğümüz kadarıyla sayısı 15,9 milyona ulaşan emeklilerimizin yüzde 25'lik maaş zammı makul ve yeterli bulunmadı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye'nin dış ticaretinde 5 milyar dolar açık var İBB'den nakit ihtiyacı olanlara yeni proje: İstanbulkart üzerinden 2500 TL faizsiz kredi BAKIN BİZİ NASIL KANDIRMIŞ TÜM FOYASI ORTAYA ÇIKTI >>>>>> Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Boykotu bırakın, çocuklarımızın yanında olacak öğretmenlere ihtiyacımız var