Auto-Created-3
16 Kasım 2020 ( 425 izlenme )
Reklamlar

El koyduk

Şimdi İşler karışacak İngilizler duyurdu Türkiye elimizdekilere el Koydu...


>>>>Türkiye’den yıllarca tarihi eserleri kaçıran ingilizler boş durmuyor bu sefer en değerli şeylerimizden biri olan Tohumlarımızı kaçırırken yakalandılar Ankara’daki İngiliz Arkeoloji Araştırma Enstitüsü’nde tutulan, Anadolu topraklarından toplanan ata tohumlarından oluşan koleksiyona Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkililerince el konuldu. İngiliz The Times gazetesine de haber olan tohumların İngilizler tarafından herhangi bir yasal izin alınmadan toplandığı, tohumlara da yönetmelik gereği el konulduğu ortaya çıktı

İNGİLİZLER HİÇ BOŞ DURMUYOR

İngilizlerin ünlü gazetesi The Times’te  yayımlanan haberde Türkiye’nin İngilizkoleksiyonundaki antik ve modern tohumlara beklenmedik şekilde el koyduğu yazıldı. Haberde Ankara’daki İngiliz Arkeoloji Araştırma Enstitüsü’nde tutulan tarihi öneme sahip binlerce örneğin, 2 yıl önce hayatını kaybeden arkeo botanikçi Gordan Hillman’ın mirası olduğu belirtilirken, İngiliz Arkeoloji Araştırma Enstitüsü’nün başkanı Stephen Mitchell’in yazdığı mektuba da yer verildi.

Haberde, yetkililerin 108 kutu arkeobotanik örnek ile 4 büfe dolusu modern tohum koleksiyonunu Ankara’daki devlet müzelerinde sergilenmek üzere götürdükleri, koleksiyonun bölgedeki binlerce yıllık arkeolojik alanlardan toplanan tohum ve botanik örnekler ile modern tohumlardan oluştuğu ifade edildi.

‘SAHADA VE MASADA GÜÇLÜ TÜRKİYE’NİN SON ÖRNEĞİ’The Times gazetesinde yayımlanan haberde, 73 yıldır Anadolu topraklarından toplanan bu tohumlara ait yasal izin belgelerin olmayışına hiç değinilmediğine dikkat çeken yetkililer, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesi ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun koordinatörlüğünde yürütülen ‘Ata Tohumu’ projesini hatırlatarak, “İngilizler, Amerikalılar ve Hollandalıların uzun yıllardır Anadolu’dan topladıkları ata tohumları yeniden, İbrahim Saraçoğlu’nun önderliğinde çıkarılan yönetmelikle Bakanlığımız yetkililerince bizzat geri alındı. 73 yıllık hakimiyet, bir gecede ülkemize geri kazandırıldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yeni ekonomi yönetimiyle Türkiye'nin kredi risk primi 400 puanın altına geriledi İstanbul'da toplu ulaşıma yüzde 18, taksi ve servis ücretlerine yüzde 28 zam geldi Yabancılar son 4 haftada 427 milyon dolarlık hisse satın aldı Neden 17 bin değil de 17 bin 2 TL? Asgari ücretteki 2 liranın sırrı çözüldü