Anasayfa
01 Nisan 2024 ( 12 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz: Ücret artışlarının zamanla erimesini önleyeceğiz

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, enflasyonla mücadelenin öncelikli hedefleri arasında olduğunu vurgulayarak, "Ekonomide büyümeyi, istihdamı ve ihracatı artırıyor, cari açığı düşürüyoruz. Yatırım ve üretimle ekonomimizi güçlendiriyoruz." şeklinde konuştu.

Seçimlerin ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, seçim sürecinin demokrasiye uygun şekilde gerçekleştiğini belirten Yılmaz, sonuçların ülke, millet ve şehirler için hayırlı olmasını diledi. "Seçimsiz bir 4 yıla girdik" ifadesiyle, şehirlerin depreme karşı daha dayanıklı hale getirileceğini vurguladı.

Yılmaz'ın açıklamalarında şu ifadeler yer aldı: "Demokrasi ve kalkınma hedeflerimize daha yüksek bir seviyede ulaşmak adına, hayati öneme sahip seçimsiz bir döneme giriş yapıyoruz. Pandemi sonrası ekonomik daralmaya, bölgesel çatışmalara ve tarihimizin en büyük felaketlerinden birine rağmen, ülkemiz güçlü duruşunu koruyor. Deprem sonrası şehirlerimizi daha dirençli hale getireceğiz. Ekonomide büyümeyi, istihdamı ve ihracatı artırıyor, cari açığı düşürüyoruz. Yatırım ve üretimle ekonomimizi güçlendiriyoruz. Enflasyonla mücadele, temel önceliğimizdir."

Geçen yıl ilan edilen Orta Vadeli Program'ı kararlılıkla uygulayarak başaracaklarını belirten Yılmaz, "Bu yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonla mücadelemizin sonuçlarını belirgin bir şekilde görmeye başlayacağız. Böylece, ücret artışlarının zamanla erimesini önleyecek, kalıcı refah artışı sağlayacağız. Ekonomide yapısal reformları sürdürürken, kamu yönetiminin verimliliğini artırmaya, demokratik standartları yükseltmeye ve daha etkin bir adalet sistemi kurmaya odaklanacağız. Amacımız, demokratik istikrar içinde büyümek ve bu büyümenin tüm kesimlere adil bir şekilde yansımasını sağlamaktır." dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Memur ve emekli zamları Doğal ve kalıcı çözüm Köyünde kurduğu serada 20 ton mantar üretiyor! Yıllık kazancı 1 milyon 400 bin lira Çin’de Kadınların Nasıl Kiralandığını İzleyin. İnanılmaz!