Auto-Created-3
25 Eylül 2023 ( 63 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Emekli maaşı düşük olanları destekleyici bir yaklaşımımız olacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, katıldığı bir televizyon programında emekli maaşlarına yönelik beklenen düzenlemelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Yılmaz, "Bütün dünyadaki sıkıntılara rağmen imkanlarımızı zorlayarak emeklilerimize elimizden gelen en iyi desteği vermeye çalışacağız. İnşallah yıl sonuna kadar çalışmayı tamamlayarak emeklimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Düşük alanları destekleyici bir yaklaşımımız olacak" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde, "Emekliye zamda 2024'e kararını vererek gireceğiz, fazla uzamaz bakanlarımız çalışıyor" ifadeleri kamuoyunda heyecan yaratmıştı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ise bu konuda yeni bir açıklama yaparak emeklilerin beklentilerine dikkat çekti. Yılmaz, emekli maaşlarındaki artışların enflasyonun üzerinde olduğunu belirtti ve emeklilerin yaşam koşullarını iyileştirmeye yönelik adımların devam edeceğini vurguladı.

Ayrıca, en düşük emekli maaşlarının yüzde 114 artırıldığını ve asgari ücretle ilgili yapılan düzenlemeleri anlattı. Yıl sonuna kadar emeklilerin yanında olacaklarını ve düşük maaş alanları desteklemeyi sürdüreceklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da daha önce bu konuya ilişkin açıklamalar yapmış ve düzenlemelerin zamanlaması hakkında "Fazla uzamaz" ifadelerini kullanmıştı. Emeklilerin yaşam koşullarını iyileştirmeye yönelik çalışmaların devam ettiği vurgulanmıştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

2 aylık ara sona erdi! Merkezi yönetim bütçesi eylülde 129,2 milyar lira açık verdi Altının kilogram fiyatı 1 milyon 841 bin 900 liraya yükseldi Asgari ücret ne kadar olacak? Bakan Işıkhan'dan uzlaşı mesajı Yılın ilk kabinesi bugün toplanıyor! Masada emekliye ek zam başlığı var