Auto-Created-3
21 Kasım 2023 ( 48 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Emniyet Genel Müdürlüğüne 10 bin 102 kadro ihdas edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Emniyet Genel Müdürlüğü'ne toplamda 10 bin 102 yeni kadro ihdas edildi. Bu kadrolardan 9 bin 500'ü polis memuru pozisyonu olarak belirlendi.

Karar kapsamında merkez teşkilatına 10 emniyet müdürü, 90 başmüfettiş ve 500 polis memuru kadrosu, taşra teşkilatına ise 9 bin 500 polis memuru ile Moral Eğitim Merkezi'ne bir müdür ve müdür yardımcısı kadrosu ihdas edildi.

Bu hamle ile birlikte, Emniyet Genel Müdürlüğü'nde toplamda 10 bin 102 yeni kadro oluşturulmuş oldu. Bu artış, güvenlik güçlerinin personel kapasitesini güçlendirmeyi ve kamu güvenliğine daha etkin bir şekilde hizmet vermeyi hedefliyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK), "Veriler beklediğimizden daha olumlu" Enflasyon Temmuz'da neden zirve yaptı? Merkez bankası üç gerekçe gösterdi Türkiye, 2023'ün ilk 8 ayında deniz salyangozu ihracatından 11.6 milyon dolar kazandı kurumsal müşterilere yönelik çok farklı çözümler hayata geçirileceği haberi verildi