Auto-Created-3
02 Nisan 2023 ( 63 izlenme )
Reklamlar

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Asgari Ücret eleştirisi!

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Asgari Ücret eleştirisi!

CHP lideri Kılıçdaroğlu bugün açıklanan yeni yılda uygulanacak asgari ücret rakamıyla ilgili beklentilerinin karşılanmadığını, esnafın vergi yükün de bir azalma yaratmadıklarını ve Asgari ücretlinin beklentisinin gerçekleşmediğini beyan etti.

8 bin 500 lira olarak açıklanan asgari ücrete değinen Kılıçdaroğlu, "Asgari ücret beklentileri karşılamadı, esnafın vergi yükü de azaltılmadı" dedi.
Kılıçdaroğlu'nun açıklaması şöyle;
“Saray, TÜİK'in sahte gıda enflasyon oranının bile çok altında zam açıklayarak 33 milyon vatandaşın aklıyla alay etti. Asgari ücret ne işçilerimizin beklentilerini karşılada ne de esnafın vergi yükü düşürüldü. Yine “birileri istedi” diye asgari ücret rakamı açıklandı, asıl sorun şu: “Asgari ücrete muhtaç olmayan bir Türkiye yaratmak. Bu da endüstriyel dönüşümle olacak. Bu seçimde biz sadece sarayı kovmakla kalmayacağız, benim yoksul vatandaşımdan alıp zenginlere verilen bu düzeni de değiştirip, tarihe gömeceğiz" dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Mehmet Şimşek ve Hafize Gaye Erkan liderliğindeki yeni ekonomi yönetiminin aldığı önemli kararlar, olumlu sonuçlar veriyor Çin'in en büyük e-ticaret ve teknoloji şirketlerinden biri olan Alibaba, CEO değişikliği yaşıyor "Türklere çıkmayan evler Suriyelilere çıkıyor" iddiasından sonra TOKİ'den yalanlama mesajı geldi. Temassız kartlarla ödeme yapanlar dikkat! yeni limitler belirlendi