Auto-Created-3
23 Ekim 2023 ( 106 izlenme )
Reklamlar

Emekliye 5 bin lira ikramiye Meclis'e geliyor! İşte hesaplara yatacağı tarih

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), yeni haftada oldukça yoğun bir ekonomi gündemini ele alacak. Genel Kurul'da ele alınması beklenen konular arasında çalışmayan emeklilere bir defaya mahsus 5 bin lira ikramiye verilmesi, bütçe görüşmeleri, kentsel dönüşüm düzenlemeleri ve konutların turizm amaçlı kiralanabilmesi için gerekli düzenlemeler bulunuyor. İşte bu konularla ilgili bazı detaylar:

Emeklilere 5 Bin Lira İkramiye: Genel Kurul'da görüşülmesi beklenen Torba Kanun Teklifi içinde yer alan maddelerden biri, emeklilere bir defaya mahsus 5 bin lira ikramiye ödenmesini öngörüyor. Bu ikramiyenin kasım ayının ilk yarısında emeklilerin hesaplarına yatırılması planlanmaktadır.

Bütçe Görüşmeleri: Plan ve Bütçe Komisyonunda, 2024 yılı bütçesi üzerine çalışmalar yapılacak. Aynı zamanda, 12. Kalkınma Planı görüşmelerine de devam edilecektir.

Kentsel Dönüşüm Düzenlemesi: Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda, kentsel dönüşüme yönelik düzenlemeler içeren bir kanun teklifi üzerinde çalışmalar başlayacak. Bu teklif, deprem bölgesinde yıkım kararı alınan binalarla ilgili yargısal süreçlere ilişkin düzenlemeler içermektedir. Ayrıca, riskli yapı tespitine ilişkin düzenlemeler de bu teklifte yer almaktadır.

Konut Kiralama Düzenlemesi: Torba Kanun Teklifi, konutların turizm amaçlı kiralanabilmesi için izin belgesi alınmasını öngörmektedir. Bu düzenleme, turistik bölgelerde konutlarını kiralayan kişilerin belirli izinlere sahip olmalarını gerektirecektir.

TBMM'nin gündemi bu konularda oldukça yoğun olacak ve ilgili kanun tekliflerinin görüşmeleri ve oylamaları gerçekleştirilecektir. Bu düzenlemeler ülkenin ekonomik ve sosyal alanlarına etki eden önemli konuları ele almaktadır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Fatma Şahin patronunu överek işçileri caydırmaya çalıştı! Gaziantep'te greve giden konfeksiyon işçileri istediklerini aldı KYK burs ve öğrenim kredisi başvuru sonuçları açıklandı 2023'te işveren sigorta primi yüzde 58 artırılacak! Belirlenen oranda artış olursaasgari ücret 8.690 TL olacak. Yerli otomobil TOGG'a yeni destek!