Auto-Created-3
13 Nisan 2023 ( 67 izlenme )
Reklamlar

Bulgarlar İlaç için Tekirdağ’a Akın Etti

Bulgarlar İlaç için Tekirdağ’a Akın Etti

Türkiye alışveriş için cazip bir Pazar. Kur farkı yurtdışında 100 dolar olan bir ürünü Türkiye’de 10 liraya almanız sağlıyor. Komşu ülkelerden Türkiye’ye alışveriş yapmaya gelenlerin sayısı oldukça fazla. Hem gezmiş oluyorlar hem de torbalarını daha ucuza daha fazla dolduruyorlar. Özellikle Bulgaristan’dan gelenlerin uzun kuyruklar oluşturduğu görüntüler birçok kez haberlere konu olmayı başardı. Edirne sınırı bu konuda favorilerdendi fakat fırsatçılık biz insanların kanına işlemiş. Yoğun ve açık Pazar bulan tüccarlar çok geçmeden daha fazla para kazanmanın peşine düşüyor. Durum böyle olunca da sürekli tercih edilen rotalar değişiyor. Tek değişmeyen rota ise Türkiye oluyor. Bu yüzden ise Bulgarların rotası Edirne’den Tekirdağ’a çevirmişti.  Süleymanpaşa Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar da Bulgarların sınırdan girmesi kolaylaştırdı.

Eczaneler de Kuyruklar Oluştu

Bulgarlar bu kez de ilaç ihtiyaçlarını karşılamak için Tekirdağ’a akın etti. Geçen haftadan itibaren başlayan yoğunlukta eczaneler de kuyruklar oluştu. Bulgar turistlere rehberlik eden Şükrü Çetin, “Çoğu ilaçlar Bulgaristan'da olmadığı için onlara burada daha uygun geliyor. Bu yüzden çok talep var. Her çeşit ilaca talep gösteriyorlar. Bazı ilaçlar orada yok. Bazıları da çok pahalı olduğu için buradan alıyorlar. Tekirdağ'da eczanelere geliyorlar. Alışveriş merkezine gidecekler alışveriş için. Sahili gezecekler. Tekirdağ'ın güzel bir şehir olduğunu biliyorlar, daha önceden araştırma yapmışlar. Gıda olsun, tekstil olsun, mobilya olsun her çeşit ürünlere talep gösteriyorlar” ifadelerini kullandı.

“Bulgarlar İyi İnsanlar”

Bulgalar’a rehberlik eden Mehmet Zeki Gönenç ise; “Bulgaristan Varna'dan arkadaşlarımız var. Hepsi Bulgaristan'dan gelen Bulgar arkadaşlar. Ülkemizi, Tekirdağ'ı ziyaret ettiler. İlaç ihtiyaçları var, onları bir eczaneye getirdik. Orada bulamadıkları ürünleri buradan tedarik edecekler. Biz de burada insani olarak yardımcı oluyoruz. Ben Tekirdağlıyım, Bulgaristan'a Varna'ya gittim. Oraları gördüm. İyi insanlar, hepsinden biz memnunuz. Şimdi onları burada misafir edeceğiz. İlaç dışında alışveriş merkezine gidecekler, genel ihtiyaçları var. Özel şeyleri varsa onları soramayız biz, genel ihtiyaç. Alışveriş yapacaklar. Çünkü Türkiye'deki, Tekirdağ'daki malları beğeniyorlar. Edirne'ye de geliyor bu insanlar. Tekirdağ'a da geldiler. Bugün burada onlarla birlikteyiz” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dolar ve euro ne kadar oldu? İşte döviz kurunda son durum Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Yılbaşından önce emekli maaşlarına bir zam olacak mı?" sorusuna yanıt Standard & Poor's, Türkiye'nin kredi notu görünümünü "negatif"ten "durağan"a çıkardı Şişecam'ın geliri 9 ayda 66 milyar TL'yi aştı