Auto-Created-3
07 Nisan 2023 ( 53 izlenme )
Reklamlar

Bodrum’da Sezon Açıldı. Fiyatlar Dudak uçuklattı

Bodrum’da Sezon Açıldı. Fiyatlar Dudak uçuklattı

Ülkemizin en gözde tatil mekanlarından biri olan Bodrum’da deniz sezonunun açılmasıyla plaj ve yemek fiyatları yine dikkat çekti. Özel plajlara giriş ücretleri 150 liradan başlarken, istenilen özel localara göre bu fiyat geçen seneki sezonda olduğu gibi bu yıl da 10 bin euroya kadar çıkıyor. Özel plajlarda 1 lahmacun 200 TL, hamburger ise içindeki malzeme ve sunum hizmetine göre 35 ile 200 TL arasında satışa sunuluyor.

Her yıl yüksek fiyatlarıyla gündeme gelen dünya turizm merkezleri arasında gösterilen Muğla’nın Bodrum ilçesi yaz sezonunu açarken fiyatlarıyla yine tartışma yarattı. Fiyatlarla ilgili olarak artan maliyetleri ve hizmet kalitesi sebep gösterilirken Bodrum’da tatil hareketliliği başladı. Hizmet kalitesine göre farklı fiyat tarifeleriyle yerli ve yabancı turistler ağırlayan Bodrum tatilcilerin vazgeçemediği mekanlardan olmayı başarıyor. Konuyla alakalı görüşleri merak edilen Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

BODRUM OTELCİLER DERNEĞİ BAŞKANI: HER HİZMETİN BİR FİYATI VARDIR

Her hizmetin bir bedeli olduğunu belirten Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz, "Daha salaş yerlerde lahmacuna daha fazla fiyat ödeniyorsa orada duracaksınız. Hizmet kötüyse mutlaka hak aranmalıdır. Ben bu duruma karşıyım. Doğru hizmet vermeyen işletmenin yüksek fiyatlar belirlemesini kabul etmiyorum" dedi.

Fiyatlar hakkında konuşan Dengiz, "Her hizmetin bir fiyatı vardır. İyi bir marka gömlek giymenin bir bedeli olduğu gibi. Daha uygun fiyatlı da gömlek giyebilirsiniz. Bizdeki otelcilik de hizmet de bu şekildedir. İyi hizmet veren otellerin, özel plajların fiyatı bellidir. Orta kalitedeki otellerde fiyatlar daha uygundur. Bu bedeli de verilen hizmete ödüyorsunuz. Lahmacunun fiyatının 200 TL olmasının mutlaka bir nedeni vardır. Bunun hem ürün hem de sunumunda bir hizmet kalitesi vardır" dedi.

Açıklamalarını ‘"Özel plajların girişte müşterilerine ilk başlarda 150 lira gibi bir kredi açıyor. Bu kredinin içerisine içecek ve yiyecek alınabiliyor. Ayrıca özel plajların işletmecileri bölgenin ve denizin temizliğinin sorumluluğunu da üstleniyorlar. Bazı plajlarda verilen hizmetin bedeli 1500 liraya kadar çıkıyor. Yeter ki doğru hizmet yapsınlar. Geçen sene yüksek sezonlarda özel plajlardaki localara giriş ücretleri 10 bin euroya kadar çıkmıştı. Bu rakam, plajdaki bir bölümün kapanması için verilen ücret." Şeklinde sürdürdü.

Dünyanın her yerinde yüksek, orta ve düşük fiyat uygulaması olduğuna da dikkati çeken Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Ömer Faruk Dengiz, "Bodrum'da her şey pahalı algısı oluşmamalı, algının hizmete ve müşteri memnuniyetine yönelmesi gerekiyor" değerlendirmelerini yaptı.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aldığı paket çekirdeğin içinden sigara izmariti çıktı Çin'in en büyük e-ticaret ve teknoloji şirketlerinden biri olan Alibaba, CEO değişikliği yaşıyor Ticaret Bakanlığı, aldatıcı reklamlara 64 milyon TL para cezası verdi Altının gram fiyatı 1.696 lira seviyesinden işlem görüyor.