Auto-Created-3
03 Ekim 2023 ( 62 izlenme )
Reklamlar

Çelik devi Nippon Seitetsu, 72 yıllık fabrikasını kapattı!

Japonya'nın önde gelen çelik üreticilerinden biri olan Nippon Seitetsu, 72 yıllık bir geçmişe sahip olan Kure fabrikasını kapatma kararı aldı. Bu karar, yerel talepteki düşüş nedeniyle alındı.

Nippon Seitetsu, yerel talepteki daralma ile başa çıkmak amacıyla bir iş reformu programı başlatmış ve bu çerçevede Kure tesislerini kapatma kararı almıştır. Kure tesisi, İkinci Dünya Savaşı sonuna kadar İmparatorluk Donanması'nın ana tersanesi olarak hizmet vermiş ve Pasifik'teki deniz savaşlarında önemli bir rol oynamıştır. Bu fabrikada toplam 3,300 işçi çalışıyordu.

Nippon Seitetsu, daha önce otomobil üreticileri dahil yerli ve yabancı müşterilerinin üretimi deniz aşırı bölgelere kaydırması nedeniyle tesisin üretim hacmini daraltmıştı.

Nippon Seitetsu, Japonya'nın yanı sıra uluslararası pazarlarda çelik ürünleri üreten ve dağıtan bir şirkettir. Şirket, demir cevherinden çelik üretimine kadar geniş bir yelpazede çelik ürünleri üretmektedir.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Hükümet yeni maaş zam teklifini memur ve memur emeklilerine sundu Yabancılar son 4 haftada 427 milyon dolarlık hisse satın aldı AÇIKLADI Pendik'te bir market zincirinde çalışanların domates kasalarını attığı anlara ait görüntüler sosyal medyada tepkilere yol açtı